Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Michalovce na domácom ľade podľahli Banskej Bystrici 1:3

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

O úvodné dva góly "baranov" sa postaral Branden Curtis Troock, ktorý skóroval v 8. a 49. minúte.

Michalovce 3. januára (TASR) - Hokejisti HC '05 Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom zápase 35. kola Tipos extraligy na ľade Michaloviec 3:1. Pripísali si piate víťazstvo v sérii, Zemplínčania naopak neuspeli štvrtýkrát za sebou.

O úvodné dva góly "baranov" sa postaral Branden Curtis Troock, ktorý skóroval v 8. a 49. minúte. Za domácich znížil v 56. minúte obranca Zach Osburn, no poistku pre hostí do prázdnej bránky zariadil v 58. minúte Andrej Bíreš.

TEL - 35. kolo:

HK Dukla Ingema Michalovce - HC '05 Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 56. Osburn (Hammond, Galamboš) - 8. Troock (Watling, Kontos), 49. Trook (Watling), 58. Bíreš (Gabor). Rozhodovali: T. Orolín, Kalina - Ordzovenský, Knižka, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1

Michalovce: Košarišťan - Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihálik - Zabusovs, Suja, Buc - Pereskokov, Pavlovs, Matúš Paločko - Žitný, Puliš, Garreffa - Vašaš, Galamboš, Chalupa

Banská Bystrica: Sedláček - Luža, Bačik, Kojo, Ryczek, Holenda, Bača, Frídel - Watling, Kontos, Troock - Gašpar, Bíreš, Sukeľ - Šoltés, Tamáši, Jendek - Urbánek, Gabor, Kabáč