Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián

Michalovce s novým koučom Majorošom deklasovali Dunajskú stredu

Ilustračná foto. Foto: TASR/AP

V sobotňajšom zápase 16. kola Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce zdolali druhý tím tabuľky FC DAC Dunajská Streda 5:0. O presvedčivom víťazstve rozhodli už v prvom polčase.

Michalovce 23. novembra (TASR) - Jozefovi Majorošovi sa vydarila premiéra v pozícii trénera futbalistov MFK Zemplín Michalovce. Jeho zverenci deklasovali v sobotňajšom zápase 16. kola Fortuna ligy doma druhý tím tabuľky FC DAC Dunajská Streda 5:0. O presvedčivom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, v ktorom strelili všetky góly.

Vedenie MFK Zemplín Michalovce sa 11. novembra po neuspokojivých výsledkoch A-mužstva v uplynulých týždňoch dohodlo na ukončení spolupráce s hlavným trénerom Antonom Šoltisom. Do skončenia jesennej časti Fortuna ligy sa kormidla ujal jeho asistent Majoroš.

Úvodné minúty patrili hosťom, ktorí sa snažili otvoriť skóre. Davisova krížna strela v 8. minúte neskončila v Kirovej bránke a michalovský brankár krátko na to viackrát podržal svoj tím pri hlavičkách hostí. Ďalšie minúty prvého dejstva jednoznačne patrili domácim, hostia naopak vyprodukovali mnoho hrubých chýb najmä v obrane. V 11. minúte Savvidis vysunul Sidibého, ktorý sa dostal za obranu hostí a prestrelil Jedličku - 1:0. O 5 minút sa do šance dostal aj Savvidis, zblízka však brankára hostí neprekonal. Vyrovnať mohol v 24. minúte Blackman, Kira mu však rýchlym zákrokom uprel gólovú radosť. V 27. minúte vzal Danko loptu Kružliakovi, ten ho fauloval a z nariadenej penalty Kolesár upravil na 2:0. Najmä v závere prvého polčasu hostia doplatili na zmätky v obrane a keď Martinez v 40. minúte vysunul Sidibého, bolo už 3:0. O tri minúty si Kolesárov center zrazil do vlastnej bránky Koštrna a dunajskostredskú prvopolčasovú katastrofu dokonala chyba hostí rozohrávke, po ktorej Kolesár zvýšil na 5:0.

V 61. minúte sa po rohovom kope dostal do šance Sidibé, jeho pokus zblízka zmaril Jedlička. Hra v druhom polčase už nemala taký spád ako v prvom, pribudlo však osobných súbojov a viacero ostrejších zákrokov. V 75. minúte si Kira poradil so strelou Vidu. Domáci si napokon pripísali presvedčivé víťazstvo, ich najvyššie v sezóne.

Fortuna liga - 16. kolo - výsledky

MFK Zemplín Michalovce - FC DAC Dunajská Streda 5:0 (5:0)

Góly: 11. a 40. Sidibé, 27. a 45.+ Kolesár (prvý z 11m), 43. Koštrna (vl.). Rozhodoval: Očenáš, ŽK: Grič, Sidibé, Rota - Vida, 1528 divákov.

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Rota, Carrillo, Pino Soler, Vojtko - Grič - Danko (71. Kountouriotis), Savvidis, Martinez, P. Kolesár (88. M. Kolesár) - Sidibé

DAC Dunajská Streda: Jedlička - Koštrna (46. Ramirez), Kružliak, Beskorovajnij, Davis - Vida, Oravec, Ronan - Blackman (83. Fábry), Vida, Divkovič (81. Šimčák)