Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. jún 2026Meniny má Paulína
< sekcia Šport

Mihalíková a Nichollsová postúpili do štvrťfinále v Bad Homburgu

Na archívnej snímke slovenská tenistka Tereza Mihalíková. Foto: Michal Svítok

Duel dohrávali v pondelok po tom, ako ho v nedeľu prerušili pre dážď.

Bad Homburg 22. júna (TASR) - Slovenská tenistka Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou postúpili do štvrťfinále štvorhry na trávnatom turnaji WTA v nemeckom Bad Homburgu. V úvodnom kole si ako nasadené dvojky poradili s čínskou dvojicou Sin-jü Ťiang, I-fan Sü za 74 minút 6:2, 6:3.

Duel dohrávali v pondelok po tom, ako ho v nedeľu prerušili pre dážď za stavu 6:2 a 2:0 v druhom sete. Mihalíková s Nichollsovou sa v ďalšom kole stretnú s víťazkami duelu, v ktorom nastúpia Američanka Catherine Harrisonová s Austrálčankou Alexandrou Osborneovou proti filipínsko-americkému duu Alexandra Ealová, Venus Williamsová.



štvorhra - 1. kolo:

Tereza MIHALÍKOVÁ, Olivia Nichollsová (SR/V.Brit.-2) - Sin-jü Ťiang, I-fan Sü (Čína) 6:2, 6:3