Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián

AC Miláno i Juventus zakončili ligu výhrami, Hamšíkovci do LM nejdú

Filippo Inzaghi takto rozhodol o triumfe milánskeho AC nad Novarou. Foto: TASR

Filippo Inzaghi rozhodol o triumfe milánskeho AC nad Novarou až osem minút pred koncom duelu.

Miláno 13. mája (TASR) - Futbalisti čerstvého víťaza Serie A Juventusu Turín aj talianskeho vicemajstra z AC Miláno sa rozlúčili s ligovou sezónou domácimi víťazstvami.

"Stará dáma" zdolala Atalantu Bergamo 3:1 aj zásluhou presného zásahu 38-ročného veterána Alessandra del Piera, ktorý po tejto sezóne ukončí kariéru. Juventus ukončil sezónu bez jedinej prehry a získal titul.

V predkole Ligy majstrov 2012/2013 bude Seriu A zastupovať Udinese Calcio. Futbalisti zo severu Apeninského polostrova vyhrali na pôde Catanie 2:0.

Slovenský reprezentant Marek Hamšík sa v budúcej sezóne predstaví v Európskej lige. Jeho tím SSC Neapol v poslednej "runde" vyhral nad Sienou 2:1, pričom Hamšík asistoval pri prvom góle Andreu Dossenu. V klubovej súťaží číslo dva bude štartovať aj Lazio Rím, milánsky Inter sa do pohárovej Európy nekvalifikoval.