Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Mlynár a Klementová nepostúpili z kvalifikácie šprintu

Na snímke víťaz Peter Mlynár. Foto: TASR/Ján Krošlák

Mlynár obsadil v kvalifikácii na 1,4 km dlhej trati časom 2:45,35 min 67. priečku s mankom 14,22 sekundy na najrýchlejšieho Rusa Alexandra Terenťjeva.

Ruka 26. novembra (TASR) - Slovenskí reprezentanti v behu na lyžiach Barbora Klementová a Peter Mlynár neuspeli v úvodných pretekoch nového ročníka Svetového pohára. V ouvertúre vo fínskom stredisku Ruka nepostúpili v piatok z kvalifikácie šprintu klasickou technikou medzi tridsiatku najlepších do vyraďovacej fázy.

Mlynár obsadil v kvalifikácii na 1,4 km dlhej trati časom 2:45,35 min 67. priečku s mankom 14,22 sekundy na najrýchlejšieho Rusa Alexandra Terenťjeva. Klementová skončila v eliminácii na predposlednom 69. mieste s výsledným časom 3:22,92 min, na víťazku Jessie Digginsovú z USA stratila viac ako 24 sekúnd.