< sekcia Šport

MMA: Wittner zdolal Pukača v hlavnom zápase na turnaji Oktagon 18

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V jedinom ženskom zápase turnaja potvrdila Slovenka Lucia Szabová pozíciu favoritky a Litovčanku Petkevičutéovú ukončila už po 43 sekundách.

Brno 22. novembra (TASR) - V hlavnom zápase na turnaji Oktagon 18 v MMA zvíťazil v slovenskom súboji Jozef Wittner nad Róbertom Pukačom po submisii v 3. kole. Z víťazstva na turnaji v brnenskej Zoner Bobyhall sa tešila aj Slovenka Lucia Szabová, ktorá získala okrem víťazstva nad Anželikou Petkevičutéovou z Litvy aj opasok za víťazstvo v projekte Oktagon výzva 4. Nasledujúce podujatie Oktagon 19 je na programe 5. decembra opäť v Brne.

Na turnaji sa napokon uskutočnilo 10 zápasov, ktoré priniesli nezvyčajne veľa rýchlych ukončení. Ani jeden zápas sa neskončil výsledkom na body a iba hlavný zápas pokračoval aj po druhom kole.

Wittner zdolal Pukača po tom, čo ho v 3. kole tvrdým hákom poslal na zem a po následnej kombinácii úderov mu Pukač "odklepal."

V jedinom ženskom zápase turnaja potvrdila Slovenka Lucia Szabová pozíciu favoritky a Litovčanku Petkevičutéovú ukončila už po 43 sekundách. Opasok pre víťazku projektu Oktagon výzva 4 dostala od organizátorov po tom, čo jej finálová súperka Sandra Mašková ukončila kariéru.

Súčasťou hlavnej karty malo byť aj finále Oktagon výzvy 5 medzi Romanom Paulusom a Tomášom Zajacom, no prvý menovaný mal deň pred zápasom pozitívny test na Covid-19 a následne opustil brnenskú "bublinu." Duel by mal byť súčasťou nasledujúceho turnaja organizácie Oktagon MMA.

Namiesto Paulusa so Zajacom sa súčasťou hlavnej karty stal hlavný predzápas večera medzi Čechom Leošom Brichtom a Poliakom Mateuszom Makarowskim. V ňom dominoval domáci bojovník, ktorý získal aj prémiu 2000 eur za výkon večera.

Oktagon 18, Brno, výsledky:Hlavná karta:
Welterweight (77,1 kg):
Jozef Wittner (SR) - Róbert Pukač (SR)
/Wittner v 3. kole na submisiu/

Welterweight (77,1 kg):
Leoš Brichta (ČR) - Mateusz Makarowski (Poľ.)

Bantamweight (61,2 kg):
Lucia Szabová (SR) - Anželika Petkevičutéová (Lit.)
/Szabová v 1. kole na submisiu/

Heavyweight (120, 2kg):
Kamil Minda (Poľ.) - Daniel Dittrich (ČR)
/Minda v 1. kole na TKO/

Welterweight (77,1 kg):
Jan Fajk (ČR) - Michal Duba (SR)
/Fajk v 1. kole na submisiu/

predeliminácie:

Light heavyweight (93 kg):
Matěj Peňáz (ČR) - Patrik Jevický (SR)
/Peňáz v 1. kole KO/

Welterweight (77,1 kg):
Václav Holota (ČR) - Salembek Elderbiev (Rus.)
/Holota v 1. kole TKO/

Heavyweight (120,2 kg):
Robin Fošum (ČR) - Melvin Mané (ČR)
/Fošum v 1. kole TKO/

Middleweight (83,9 kg):
Pavel Hvězda (ČR) - Igor Lukačovič (SR)
/Hvězda v 2. kole TKO/

Lightweight (70,3 kg):
Peter Gabal (ČR) - Martin Mucha (SR)
/Gabal v 2. kole na submisiu/