Quantcast
< sekcia Šport

Modeste zažije debut v drese Dortmundu v piatok proti Freiburgu

Na archívnej snímke z 20. marca 2022 v popredí zľava Anthony Modeste (Kolín) a Raphael Guerreiro (Dortmund) bojujú o loptu počas zápasu nemeckej Bundesligy 1. FC Kolín - Borussia Dortmund v Kolíne nad Rýnom. Foto: TASR/AP

Francúzsky futbalista Anthony Modeste odohrá svoj debutový zápas v drese Borussie Dortmund v bundesligovom stretnutí proti SC Freiburg, ktoré je na programe v piatok večer.

Dortmund 10. augusta (TASR) - Francúzsky futbalista Anthony Modeste odohrá svoj debutový zápas v drese Borussie Dortmund v bundesligovom stretnutí proti SC Freiburg, ktoré je na programe v piatok večer.

Dortmund skompletizoval Modesteho prestup v pondelok. Tridsaťštyriročný útočník prišiel do klubu z 1. FC Kolín ako náhrada za novú posilu Sebastiena Hallera, ktorému lekári diagnostikovali zhubný nádor na semenníkoch. Tréner Borussie Edin Terzič potvrdil, že francúzsky útočník bude k dispozícii v nasledujúcom súťažnom zápase proti Freiburgu. Terzič taktiež verí, že v novom klube dokáže zopakovať kvalitné výkony z predošlých sezón. V uplynulej sezóne dokázal Modeste streliť 20 gólov.

"Je vo výbornej kondícii. Je pripravený a motivovaný nastúpiť do nadchádzajúceho súťažného zápasu. Viem, že to musí byť pre Kolín veľmi náročné prísť o kvalitného hráča na začiatku novej sezóny. Prestup k nám mu však zabezpečí účasť v Lige majstrov a boj o viaceré trofeje," citovala trénera Borussie Dortmund agentúra DPA.