Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. november 2023Meniny má Ondrej a Andrej
< sekcia Šport

Mokošovej ušla miestenka na OH, Zvalo: Bojovala ako tiger

Na snímke slovenská gymnastka Barbora Mokošová. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Na MS v Antverpách obsadila v kvalifikácii 80. miesto a nedostala sa do najlepšej štrnástky v redukovanom poradí viacboja jednotlivkýň.

Antverpy 3. októbra (TASR) - Slovenskej gymnastke Barbore Mokošovej sa zatiaľ nepodarilo naplniť sen o účasti na tretích olympijských hrách v sérii. V pondelok obsadila na MS v Antverpách v kvalifikácii 80. miesto a nedostala sa do najlepšej štrnástky v redukovanom poradí viacboja jednotlivkýň.

Mokošová získala súhrnnú známku 48,032. Na kladine obsadila 73. miesto so známkou 12,100, v prostných jej patrila 83. priečka výkonom 12,266, na bradlách skončila na 93. mieste za 11,933 a na preskoku si zapísala 11,733 iba pre viacboj a celkovo sa neumiestnila. "Dnes Barborka nepodala úplne stopercentný výkon. Napriek tomu musím povedať, že bojovala ako tiger, dala do toho všetko, čo mohla. Pred týmito pretekmi mala veľmi ťažké obdobie, bola chorá, boľavá a veľmi unavená. Dnes urobila chybu na preskoku a bradlách, kladinu a prostné spravila výborne," zhodnotil vystúpenie zverenky tréner Martin Zvalo podľa serveru Slovenskej gymnastickej federácie (SGF).

Mokošová môže o účasť pod piatimi kruhmi zabojovať ešte budúci rok na ME v talianskom Rimini. Miestenku môže získať aj úspechom vo Svetovom pohári na jednotlivých náradiach, alebo dostať voľnú kartu.