Molčan nestačil v 2. kole mníchovského turnaja na Ruuda

Na snímke slovenský tenista Alex Molčan. Foto: TASR – Pavel Neubauer

Slovák nevyužil šancu získať ďalší skalp hráča z najlepšej desiatky ATP.

Mníchov 28. apríla (TASR) - Slovenský tenista Alex Molčan nestačil v 2. kole dvojhry na turnaji ATP v Mníchove na Nóra Caspera Ruuda. Vo štvrtkovom zápase podľahol siedmemu hráčovi svetového rebríčka po tuhom boji v troch setoch 6:3, 4:6 a 4:6.

Molčan vzal v úvodnom sete svojmu súperovi až tri podania a Ruudovi tak nepomohol ani úspešný brejk za stavu 5:2. Do druhého setu však slovenský tenista vstúpil stratou svojho servisu a v záverečnom nedotiahol do konca viacero dobre rozbehnutých brejkov. Nakoniec prišiel za stavu 4:4 o vlastné podanie a Ruud dotiahol zápas do víťazného konca.

Slovák nevyužil šancu získať ďalší skalp hráča z najlepšej desiatky ATP. Na turnaji v Marakéši si v boji o štvrťfinále poradil s prvým nasadeným Felixom Auger-Aliassimmom a prebojoval sa až do finále turnaja, v ktorom podľahol Belgičanovi Davidovi Goffinovi.