Quantcast
< sekcia Šport

Molčan v Melbourne podľahol v 2. kole dvojhry Andujarovi

Slovenský tenista Alex Molčan odvracia loptičku Španielovi Pablovi Andujarovi v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open 20. januára 2022 v Melbourne. Foto: TASR/AP

Molčan, ktorý v premiére v hlavnej súťaži v Melbourne zdolal ruského "lucky losera" Romana Safjulllina, sa stretol s Andujarom prvýkrát na profesionálnom okruhu.

Melbourne 20. januára (TASR) - Slovenský tenista Alex Molčan neuspel v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. Vo štvrtok prehral v Melbourne so Španielom Pablom Andujarom za tri hodiny a desať minút 4:6, 6:7 (6), 6:0 a 1:6. Jeho grandslamovým maximum tak zostáva 3. kolo na US Open 2021.

Molčan, ktorý v premiére v hlavnej súťaži v Melbourne zdolal ruského "lucky losera" Romana Safjulllina, sa stretol s Andujarom prvýkrát na profesionálnom okruhu. V prvom sete si obaja hráči držali podanie až do deviateho gemu. V ňom Španiel za stavu 4:4 prelomil servis slovenského daviscupového reprezentanta a vzápätí brejk potvrdil - 6:4. Dramatický druhý set plný zlomov dospel až do tajbrejku. Molčan v ňom viedol 5:4, ale koncovku nezvládol. Prvý setbal ešte dokázal odvrátiť, ale druhý už nie.

Španielsky tenista Pablo Andujar odvracia loptičku Slovákovi Alexovi Molčanovi v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open 20. januára 2022 v Melbourne.
Foto: TASR/AP


Zverenec Karola Becka si všetko vynahradil v treťom dejstve. Výbornou celoplošnou hrou nedal šancu Andujarovi a uštedril mu kanára. Set ukončil dvomi čistými hrami. Vo štvrtom sete sa však súper pozviechal, začalo sa mu dariť na podaní a po dvoch brejkoch si vybudoval náskok 5:0. Molčan pozbieral zvyšky síl a získal ďalší gem, no Andujar si už postup nenechal vziať. V siedmom geme premenil hneď svoj prvý mečbal. V 3. kole sa stretne s Austrálčanom Alexom De Minaurom, ktorý v pozícii nasadenej tridsaťdvojky zdolal Poliaka Kamila Majchrzaka 6:4, 6:4, 6:2.muži - dvojhra - 2. kolo:

Pablo Andujar (Šp.) - Alex MOLČAN (SR) 6:4, 7:6 (6), 0:6, 6:1