Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Molčan postúpil do semifinále, vyradil Van de Zandschulpa

Slovenský tenista Alex Molčan, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Dvadsaťštyriročný Molčan si v predchádzajúcom kole pripísal skalp najvyššie nasadeného Felixa Augera-Aliassimea z Kanady.

Marrákeš 8. apríla (TASR) - Slovenský tenista Alex Molčan sa prebojoval do semifinále dvojhry na turnaji ATP v marockom Marrákeši. V stretnutí piatkového štvrťfinále vyradil Holanďana Botica Van de Zandschulpa nasadeného ako šiesteho za 111 minút 4:6, 6:3, 6:4. Jeho súperom v najlepšej štvorke bude Srb Laslo Djere, ktorý ako osmička "pavúka" zdolal Taliana Lorenza Musettiho hladko 6:3, 6:2.

Dvadsaťštyriročný Molčan si v predchádzajúcom kole pripísal skalp najvyššie nasadeného Felixa Augera-Aliassimea z Kanady. O deň neskôr absolvoval ďalšiu trojsetovú drámu, keď prehral úvodné dejstvo. Van de Zandschulpovi však zobral podanie v šiestom geme druhého setu a aj o osude rozhodujúceho tretieho setu rozhodol jediný brejk. Slovák ho získal v siedmom geme a v desiatom dopodával zápas čistou hrou.