Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 4. jún 2023Meniny má Lenka
< sekcia Šport

Molčan pre zranenie nenastúpi v 3. kole v Miami proti Medvedevovi

Slovenský tenista Alex Molčan podáva proti Japoncovi Jošihitovi Nišiokovi v 2. kole tenisového turnaja ATP v Miami 25. marca 2023. Foto: TASR/AP

Štvrtý nasadený Rus tak na podujatí Masters 1000 postúpil bez boja do osemfinále.

Miami 27. marca (TASR) - Slovenský tenista Alex Molčan pre zranenie bedrového kĺbu v pondelok nenastúpi na duel 3. kola na turnaji ATP v Miami proti Daniilovi Medvedevovi. Štvrtý nasadený Rus tak na podujatí Masters 1000 postúpil bez boja do osemfinále. V ňom sa stretne s víťazom duelu medzi Poliakom Hubertom Hurkaczom a domácim Američanom Mackenziem McDonaldom.

Molčan v premiére v hlavnej súťaži v Miami na úvod zdolal austrálskeho kvalifikanta Jordana Thompsona. V ďalšom kole vyradil nasadenú dvadsaťosmičku Japonca Jošihita Nišioku. V priebehu druhého setu požiadal Molčan o lekárske ošetrenie, no v treťom dejstve na dvorci dominoval a vyhral ho 6:2. Problémy s pravým bedrovým kĺbom mu však nedovolili nastúpiť na zápas 3. kola proti Medvedevovi - šampiónovi US Open z roku 2021. Vďaka postupu medzi elitnú 32-ku v Miami sa Molčan v onlajn vydaní svetového rebríčka ATP posunul na 49. miesto.