Quantcast
< sekcia Šport

Molčan triumfoval na challengri v Helsinkách a bude v prvej stovke

Na snímke slovenský tenista Alex Molčan, foto z archívu. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Pred turnajom bol v rebríčku ATP v pozícii slovenskej singlovej jednotky na 103. pozícii.

Helsinki 21. novembra (TASR) - Slovenský tenista Alex Molčan triumfoval na challengrovom turnaji v Helsinkách. V nedeľnom finále si ako tretí nasadený hráč poradil s Joaom Sousom z Portugalska hladko v dvoch setoch 6:3, 6:2 a v pondelok bude premiérovo v kariére figurovať v najlepšej stovke svetového rebríčka.

Pred turnajom bol v rebríčku ATP v pozícii slovenskej singlovej jednotky na 103. pozícii, v onlajn vydaní sa posunul už na 87. miesto. Zabezpečil si tak účasť v hlavnej súťaži na prvom grandslamovom turnaji budúcej sezóny Australian Open v Melbourne.

Vo finále nedal Sousovi šancu a triumfoval za 68 minút, hoci prvom sete ako prvý prišiel o svoj servis v piatej hre. Súpera však vzápätí dvakrát brejkol a prvý set sa stal jeho korisťou. V druhom už na dvorci jasne dominoval, prelomil podanie Sousu v tretej a siedmej hre a dokráčal k triumfe.

Pre Molčana je to druhý titul vo dvojhre na challengrovom okruhu, prvý získal v tejto sezóne v Liberci. Na svojom konte má aj deblový titul z Cherbourgu s partnerom Lukášom Kleinom.

"Finálový zápas bol určite náročný. Každý boj o titul treba zvládnuť najprv v hlave a nezosypať sa. Servis ma dnes až tak nepodržal, ale vždy som tie gemy na podaní dokázal nejako vyhrať. Súper urobil zopár chýb za dôležitých stavov, ktoré mi veľmi pomohli. Dokázal som udržať tempo hry na rovnakej úrovni počas celého zápasu, ku koncu som ešte viac pridal, za čo som samozrejme veľmi rád," povedal Molčan pre oficiálnu stránku Slovenského tenisového zväzu (STZ). "Cieľ, ktorý som si dal pred poslednými turnajmi, som si splnil. Dokonca som prekonal očakávania, ktoré som mal. Teraz ma čaká pár dní oddych. Chcel som ísť na dovolenku, ale kvôli zlej situácii s covidom a opatreniami s tým spojenými nebudem radšej riskovať. Čakajú ma záťažové testy, potom kondičná príprava v Tatrách," načrtol svoje plány hráč NTC.