< sekcia Šport

Moldava sa odhlásila z II. ligy, uvoľnené miesto zaujal Baník Ružiná

Na snímke zľava hráč Moldavy Miroslav Tóth a hráč Dunajskej Stredy Jean Paul Boya Ntsogo. Foto: TASR/František Iván

Vedenie Moldavy svoje rozhodnutie o odstúpení z II. ligy adresovalo ÚLK a jej riaditeľ pre II. ligu Dušan Keketi TASR informoval, že namiesto nej bude v súťaži štartovať TJ Baník Ružiná.

Bratislava 19. júla (TASR) - Druhá najvyššia slovenská futbalová súťaž II. liga odštartuje sezónu 2012/13 bez klubu FK Bodva Moldava nad Bodovou. Deviaty tím uplynulého ročníka, ktorý sa odhlásil z finančných dôvodov, nahradí TJ Baník Ružiná.

"Môžem potvrdiť, že sme sa z II. ligy naozaj odhlásili," uviedol vo štvrtok pre TASR manažér východoslovenského klubu Imrich Lukács. "Dôvodom sú finančné záväzky voči zväzu, ktoré sme jednoducho nedokázali splniť. Od Únie ligových klubov (ÚLK) sme dostali ultimátum do stredy. Hoci sme hľadali pomoc u viacerých vplyvných ľudí aj u mesta, pomocnú ruku sme nedostali a tak nám nezostalo nič iné, len sa odhlásiť."

Vedenie Moldavy svoje rozhodnutie o odstúpení z II. ligy adresovalo ÚLK a jej riaditeľ pre II. ligu Dušan Keketi TASR informoval, že namiesto nej bude v súťaži štartovať TJ Baník Ružiná, ako neúspešný tím z kvalifikácie a s jej zaradením súhlasila aj ŠTK SFZ.

Keketi tiež informoval, že vzhľadom "k malému časovému priestoru pre vybavenie všetkých potrebných administratívnych náležitostí s tým spojených, rozhodla ÚLK, ako riadiaci orgán dvoch najvyšších futbalových súťaží, o preložení majstrovského stretnutia 1. kola II. ligy MŠK Rimavská Sobota – TJ Baník Ružiná, ktoré sa malo uskutočniť v sobotu 21. júla 2012 o 17.30 v Rimavskej Sobote, na zatiaľ bližšie neurčený termín."

Ružinú v II. lige nahradí FK Slavoj Trebišov, ktorý v súťažnom ročníku 2011/12 skončil v III.lige-V. na 14. mieste.