Monaco zvíťazilo nad Angers 2:0 vo francúzskej lige

Ilustračná snímka. Foto: TASR Pavel Neubauer

Monaco rozhodlo o svojom víťazstve 2:0 nad Angers dvomi gólmi v priebehu 16 minút.

Paríž 30. októbra (TASR) - Futbalisti AJ Auxerre vyhrali v nedeľnom dueli 13. kola francúzskej Ligue 1 nad Ajacciom 1:0. O jediný gól stretnutia sa v 8. minúte postaral Hamza Sakhi a jeho tím ukončil osemzápasovú sériu bez trojbodového zápisu.

Monaco rozhodlo o svojom víťazstve 2:0 nad Angers dvomi gólmi v priebehu 16 minút. Po neúspešnom pokutovom kope domácich v podaní Wissama Ben Yeddera sa presadili Breel Embolo a Aleksandr Golovin.

Triumf na domácej pôde si pripísalo aj Stade Rennes, ktoré zdolalo Montpellier 3:0. Ďalšie dva duely sa skončili nerozhodne, po jednom bode si odniesli Brest a Reims (0:0) i Nantes s Clermontom (1:1).

Nice zvíťazilo 2:1 na ihrisku Loreintu a ukončilo jeho šnúru ôsmich zápasov bez prehry. Domáci viedli po prvom polčase, o plný bodový zisk ich však pripravili v priebehu ôsmich minút Youcef Atal a Gaetan Laborde.

Ligue 1 - 13. kolo

FC Lorient - OGC Nice 1:2 (1:0)

Góly: 18. Ouattara - 61. Atal, 69. Laborde

Stade Brest - Stade de Reims 0:0

AS Monaco - Angers SCO 2:0 (0:0)

Góly: 54. Embolo, 70. Golovin

FC Nantes - Clermont Foot 1:1 (0:0)

Góly: 73. Mohamed - 54. Borges

Stade Rennes - Montpellier HSC 3:0 (2:0)