Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Mönchengladbach deklasoval v šestnásťfinále Nemeckého pohára Bayern

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Kouadio Kone otvoril skóre už v 2. minúte a po dva góly v ďalšom priebehu pridali Ramy Bensebaini aj Breel Embolo.

Berlín 28. októbra (TASR) - Bayern Mníchov utrpel svoju najťažšiu prehru v histórii Nemeckého pohára vo futbale. V stredajšom stretnutí šestnásťfinále prehral na pôde Borussie Mönchengladbach 0:5.

Kouadio Kone otvoril skóre už v 2. minúte a po dva góly v ďalšom priebehu pridali Ramy Bensebaini aj Breel Embolo. Slovenský stredopoliar László Bénes sedel pri vysokom triumfe na lavičke náhradníkov domácich. Bayern doteraz najvyššie v národnej pohárovej súťaži prehral 1:5 vo štvrťfinále v roku 1972 s Kolínom.

Nedarilo sa ani bundesligovému Bayeru Leverkusen, ktorý na vlastnom štadióne podľahol druholigovému Karlsruhe 1:2. Kolínsky 1. FC zvíťazil na ihrisku VfB Stuttgart 2:0, slovenský stredopoliar Ondrej Duda nastúpil za hostí v 72. minúte. Fortuna Düsseldorf v základnej zostave s útočníkom Róbertom Boženíkom prehrala na trávniku Hannoveru 0:3.