Mönchengladbach utrpel štvrtú prehru za sebou

László Bénes, foto z archívu. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

V základnej zostave nastúpil slovenský stredopoliar László Bénes a hral do 64. minúty.

Berlín 15. decembra (TASR) - Futbalisti Borussie Mönchengladbach prehrali v stredajšom stretnutí 16. kola najvyššej nemeckej súťaže na vlastnom ihrisku s Eintrachtom Frankfurt 2:3. Nebodovali už vo štvrtom bundesligovom stretnutí za sebou. V ich drese nastúpil v základnej zostave slovenský stredopoliar László Bénes a hral do 64. minúty.

Druhý tím tabuľky Dortmund si poradil s posledným Fürthom 3:0. Dva góly si pripísal nórsky kanonier Erling Braut Haaland. Borussia má na vedúci Bayern Mníchov stratu šesť bodov.

V súboji tretieho Leverkusenu a štvrtého Hoffenheimu sa zrodila remíza 2:2. Domáci Bayer viedol po dvoch góloch českého útočníka Patrika Schicka, no hostia dokázali vyrovnať v záverečnej desaťminútovke.

Bundesliga - 16. kolo:

1. FC Union Berlín - SC Freiburg 0:0

Bayer Leverkusen - TSG 1899 Hoffenheim 2:2 (1:0)
Góly: 37. a 63. Schick - 80. Stiller, 83. Dabbur. ČK: 90.+2 Diaby (Leverkusen) po 2. ŽK

Borussia Dortmund - SpVgg Greuther Fürth 3:0 (1:0)
Góly: 33. a 82. Haaland (prvý z 11 m), 89. Malen

FC Augsburg - RB Lipsko 1:1 (0:1)
Góly: 86. Caliguri (z 11 m) - 19. Silva

Borussia Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt 2:3 (1:1)
Góly: 6. Neuhaus, 54. Bensebaini (z 11 m) - 45. Borré, 50. Lindström, 55. Kamada. ČK: 70. Tuta (Frankfurt) po 2. ŽK