< sekcia Šport

Fortunaliga: Koštrna predčasne skončil v Dunajskej Strede

Kristián Koštrna, archívna snímka. Foto: TASR Marko Erd

Dvadsaťpäťročný Koštrna, ktorý strávil dorastenecké roky v anglickom Wolverhamptone, musí teraz riešiť svoju futbalovú budúcnosť.

Dunajská Streda 29. novembra (TASR) - Slovenský futbalový obranca Kristián Koštrna už nie je hráč FC DAC 1904 Dunajská Streda. Člen širšieho reprezentačného kádra, ktorý bol pri neúčasti Zsolta Kalmára kapitánom žlto-modrých, po dohode s vedením klubu vo fortunaligovom mužstve predčasne skončil. Informovalo o tom piatkové vydanie denníka Šport.

Koštrna sa rozlúčil s Dunajskou Stredou takmer po dvaapolročnom pôsobení. "Po prehre 0:5 v Michalovciach sme mali ďalší deň na programe regeneráciu a nič nenasvedčovalo môjmu koncu. V pondelok sme mali voľno a v utorok si ma zavolal športový riaditeľ s tým, že klub si želá, aby sme ukončili spoluprácu. V tejto súvislosti musím povedať, že v lete sa mi končila zmluva a v DAC si chcú chystať mužstvo do budúcnosti. Dohodli sme sa, že už nebudem ďalej pôsobiť v Dunajskej Strede, opustím klub, nebudem ani trénovať s mužstvom a od januára môžem mať nový tím," povedal pravý krajný obranca pre denník Šport.

Dvadsaťpäťročný Koštrna, ktorý strávil dorastenecké roky v anglickom Wolverhamptone, musí teraz riešiť svoju futbalovú budúcnosť. "V prvom rade si chcem oddýchnuť a od januára by som rád začal v novom tíme. Uvidíme, či zostanem na Slovensku. Určite to nevylučujem. V prvom rade by som sa chcel pozrieť po zahraničnom klube, som však otvorený aj angažmánu v poprednom tíme našej ligy," dodal bývalý mládežnícky reprezentant SR, ktorý pred príchodom do Dunajskej Stredy pôsobil v rakúskom Parndorfe a v bulharskom Pirine Blagoevgrad.