< sekcia Šport

Majster Slovenska v boxe je obvinený z dvoch mafiánskych vrážd

Ilustračná fotografia. Foto: TASR/AP

Rudolf D. sa mal na Cypre ukrývať pod iným menom. Sú na neho vydané tri európske zatykače.

Bratislava 12. februára (TASR) – Viacnásobný majster Slovenska v boxe Rudolf D. z Dubnice nad Váhom je obvinený z dvoch mafiánskych vrážd na Cypre. V súčasnosti je uväznený v južnej časti Cypru. Informuje o tom portál Topky.sk s odkazom na cyperské médiá.

Rudolf D. sa mal na Cypre ukrývať pod iným menom. Sú na neho vydané tri európske zatykače, pripomenuli Topky.sk. Išlo napríklad o prípady vydierania, nedovoleného ozbrojovania, lúpeže, krivého obvinenia a marenia spravodlivosti.

Majster Slovenska v boxe Rudolf D. je na Cypre vo väzbe, potvrdilo MS SR


S viacnásobným majstrom Slovenska v boxe Rudolfom D. z Dubnice nad Váhom prebieha aktuálne na Cypre súdne pojednávanie a nachádza sa vo väzbe. TASR to v stredu potvrdilo tlačové oddelenie Ministerstva spravodlivosti (MS) SR.

Na proces v prípade mafiánskych vrážd a na to, že na Rudolfa D. boli vydané tri európske zatýkacie rozkazy v prípadoch vydierania, nedovoleného ozbrojovania, lúpeže, krivého obvinenia a marenia spravodlivosti, upozornil v stredu portál Topky.sk.

"Rudolf D. bol v roku 2019 na základe pátrania Interpolu lokalizovaný na území Severocyperskej tureckej republiky, pričom dňa 22. marca 2019 tam bol odsúdený na sedem mesiacov za nelegálny vstup do krajiny. Zároveň bol na neho vydaný európsky zatýkací rozkaz okresného súdu v Nikózii pre zločin vraždy v štádiu pokusu. V súčasnosti sa nachádza vo väzbe na území Cyperskej republiky. Súdne pojednávanie v tejto veci bolo vytýčené na 20. januára," priblížilo pre TASR MS. Ministerstvo sa koncom januára dopytovalo na výsledok procesu a následne urgovalo odpoveď.

Zatýkacie rozkazy vydané slovenskými justičnými orgánmi, konkrétne okresnými súdmi v Trenčíne, Žiline a Novom Meste nad Váhom, sú naďalej v platnosti. MS SR vo veci Rudolfa D. od začiatku konzultuje a spolupracuje aj s Národnou ústredňou Interpol Bratislava, Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR a Eurojustom.

Ako TASR informoval riaditeľ tlačového odboru MZVaEZ SR Juraj Tomaga, Rudolf D. nepožiadal o konzulárnu asistenciu.