Quantcast
< sekcia Šport

Mosnár je rád, že sa Spišiaci vrátili na zem, Bokroša zápas mrzí

Na archívnej snímke tréner Spišskej Novej Vsi Miroslav Mosnár. Foto: TASR - Ján Krošlák

S výkonom svojich zverencov nebol spokojný tréner Prešova Ernest Bokroš. Absenciu útočníkov Jonathana Charbonneaua, Jána Sýkoru a Jánosa Vasa nevnímal ako ospravedlnenie prehry.

Spišská Nová Ves 8. decembra (TASR) - Hokejisti HK Spišská Nová Ves pokračovali vo výborných decembrových výsledkoch aj v 24. kole a v zápase proti Prešovu si pripísali štvrté víťazstvo po sebe (5:2). Tréner domácich Miroslav Mosnár bol rád, že sa jeho tím "vrátil na zem" po cennom víťazstve vo Zvolene v predošlom kole. Iné pocity prežíval po zápase kormidelník Prešovčanov Ernest Bokroš, ktorého zverenci prehrali štyri z uplynulých piatich zápasov.

Aj v tretej vzájomnej konfrontácii v sezóne (dva zápasy v extralige, jeden v Slovenskom pohári) sa zrodilo víťazstvo Spišiakov, ktorí opäť strelili Prešovu 5 gólov. "Vedeli sme, že po víťazstve vo Zvolene sa budeme musieť dostať na zem. Boli sme radi, že sme po prvej tretine viedli. V druhej dominovali brankári a v tretej nás súper dostal pod tlak. Robili sme nesprávne rozhodnutia, mali sme hrať jednoduchšie. Prešov však mal šance, nás pri nich podržal Marcel (brankár Melicherčík, pozn.). Myslím si, že na našom výkone sa podpísala aj ľahká únava z predošlého zápasu," uviedol tréner Miroslav Mosnár.

S výkonom svojich zverencov nebol spokojný tréner Prešova Ernest Bokroš. Absenciu útočníkov Jonathana Charbonneaua, Jána Sýkoru a Jánosa Vasa nevnímal ako ospravedlnenie prehry. "Chceli sme Spišskej Novej Vsi vziať nejaké body. S výkonom v prvej a druhej tretine však rozhodne nemôžeme byť spokojní. Po dvoch tretinách sme mali iba 8 striel na bránku. To je katastrofa a zlá vizitka pre našich útočníkov. V tretej tretine prišlo zlepšenie, ale už sme iba naháňali výsledok. Som nahnevaný, pretože sme dnes neodviedli výkon, o akom sme sa rozprávali v príprave na tento zápas. Začína ma hnevať, že niektorí hráči odohrajú jeden zápas výborne a nedokážu to zopakovať v ďalšom," povedal Bokroš.