Quantcast
< sekcia Šport

ARC Bratislava odštartuje v nedeľu testy na 24 hodín Le Mans

Na archívnej snímek vpravo slovenský automobilový tím ARC Bratislava na prototype Oreca 07-Gibson a vľavo tím The Kessel Racing na Ferrari 488 GTE EVO na 89. ročníku slávnych pretekov 24 hodín Le Mans. Foto: TASR/AP

Pre bratislavský tím sú preteky vrchol sezóny a v minulosti na nich štartoval v rokoch 2017, 2019 a 2021.

Le Mans 4. júna (TASR) - Slovenský automobilový tím ARC Bratislava odštartuje v nedeľu testy na 90. ročník vytrvalostných pretekov 24 hodín Le Mans. Na prestížnom podujatí vo Francúzsku sa zúčastní už štvrtýkrát.

Prototyp Oreca 07, ktorý sa predstaví s číslom 44 v kategórii LMP2, už prešiel technickou kontrolou a v nedeľu ho jazdci preveria v rámci testovacieho dňa na okruhu La Sarthe. Od stredy sú na programe voľné tréningy a kvalifikácie, v ktorých posádka v zložení Miro Konôpka, Bent Viscaal a Tristan Vautier zabojuje o čo najlepšie miesto na štartovom rošte pretekov, ktoré sa začnú v sobotu 11. júna o 15.00 h.

Pre bratislavský tím sú preteky vrchol sezóny a v minulosti na nich štartoval v rokoch 2017, 2019 a 2021. Tohtoročný a vlaňajší štart mu zaručila plnohodnotná účasť v celej sezóne seriálu vytrvalostných MS WEC, najlepší výsledok dosiahol minulý rok, keď obsadil celkové 24. miesto. Informácie sú z tlačovej správy ARC.