< sekcia Šport

ARC Bratislava víťazom triedy GTX na dvanásťhodinovke v Monze

Na snímke voz ACR Bratislava na dvanásťhodinovke v Monze, 11. júla 2020. Foto: FB/ACR Bratislava

V celkovom poradí skončila slovenská posádka šiesta.

Monza 13. júla (TASR) – Automobilový tím ARC Bratislava v čisto slovenskom zložení Miro Konôpka, Maťo Konôpka a Maťo Homola sa v sobotu stal vo svojej kategórii GTX víťazom vytrvalostných pretekoch 12 hodín Monza. V celkovom poradí obsadil mimoriadne kvalitné 6. miesto.

Pre ARC to bolo prvé súťažné vystúpenie po vynútenej prestávke pre pandémiu koronavírusu. Pre Maťa Homolu to síce boli prvé vytrvalostné preteky v kariére, no podal výborný výkon.


Počas celých pretekov dokázalo ísť slovenské trio časy v jednej sekunde a aj napriek technickým problémom v prvej časti pretekov sa Lamborghini Supertrofeo so štartovým číslom 707 postupne prepracovalo vyššie vo výsledkovej listine. Preteky boli rozdelené na dve časti, prvé 4 hodiny sa odjazdili v piatok, zvyšných 8 v sobotu.

„Aj v sobotu Slováci jazdili rýchle a konštantné časy, nerobili žiadne chyby a auto začalo poslúchať viac ako v piatok. Vďaka super práci jazdcov a mechanikov sa pár hodín pred koncom pretekov vyhupol tím ARC Bratislava do vedenia v triede, keď preskočil dovtedy vedúci nemecký tím Reiter Engineering s prototypom KTM Concept. Toto vedenie si slovenský tím udržal až do konca fyzicky aj technicky náročných pretekov," informoval tím v oficiálnej tlačovej správe.