V MotoGP na VC Emilia-Romagna zvíťazili trikrát Španieli

Taliansky motocyklista Romano Fenati zvíťazil na Veľkej cene Emilia-Romagna, ôsmom podujatí majstrovstiev sveta v kategórii Moto3 na talianskom okruhu Misano Adriatico v nedeľu 20. septembra 2020. Foto: TASR/AP

Na talianskom okruhu Misano Adriatico predstihol krajana Celestina Viettiho a Japonca Aia Oguru.

Misano Adriatico 20. septembra (TASR) - Španielsky motocyklový jazdec Maverick Vinales zvíťazil na nedeľňajšej Veľkej cene Emilia-Romagna v triede MotoGP. Na stroji Yamaha triumfoval pred svojimi krajanmi Joanom Mirom a Polom Espargarom. Vedenie v celkovom poradí si upevnil Talian Andrea Dovizioso, hoci prišiel do cieľa až na ôsmom mieste.

Taliansky motocyklista Romano Fenati zvíťazil na nedeľňajšej Veľkej cene Emilia-Romagna, ôsmom podujatí majstrovstiev sveta v kategórii Moto3. Na talianskom okruhu Misano Adriatico predstihol krajana Celestina Viettiho a Japonca Aia Oguru. Líder seriálu, Španiel Albert Arenas bol štvrtý. V triede Moto2 zvíťazil Švajčiar Nico Müller, ktorý vedie aj celkovo.