< sekcia Šport

Svitko sa stal absolútnym víťazom 5. kola MMSR v Polomke

Slovák Štefan Svitko, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Svitko triumfoval v náročnej konkurencii, keďže do súťaže sa prihlásilo celkovo 170 pretekárov.

Polomka 25. júna (TASR) - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko sa stal absolútnym víťazom 5. kola medzinárodných majstrovstiev Slovenska v endure. Na pretekoch v Polomke triumfoval v triede E2, pričom v absolútnom poradí uspel pred víťazom triedy E3 Miroslavom Ševelom.

Svitko triumfoval v náročnej konkurencii, keďže do súťaže sa prihlásilo celkovo 170 pretekárov. Trať v Polomke sa skladala z Enduro, Cros testu a vrátane prejazdov mala dĺžku približne 20 kilometrov. V E1 zvíťazil Martin Giertl, ktorý sa stal zároveň aj víťazom juniorskej kategórie.

Svitko si prvenstvo odniesol aj v tímovej súťaži, ktorú vyhral spoločne s kolegami z BAMU & RKS Moto Teamu Rastislavom Kokavcom, Giertlom, Ivanom Belkom a Petrom Murgašom.

Víťazmi v kategóriách Slovenského pohára sa stali Tomáš Čipka (E1), Peter Kollár (E2) a Tomáš Minarský (E3). V triedach Hobby si prvenstvá odniesli Martin Kajanek (E1), Jakub Gíreth (E2) a Samuel Slávik (E3). Českí pretekári Martin Guttwald a Květoslav Kovář si odniesli prvenstvá v kategóriách Veterán, resp. Superveterán.