Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Motorizmus: V Japonsku triumfoval Miller

Austrálsky jazdec Jack Miller z tímu Ducati Lenovo oslavuje v nedeľu 25. septembra 2022 víťazstvo na Veľkej cene Japonska motocyklov na okruhu Twin Ring Motegi v Motegi severne od Tokia. Foto: TASR/AP

Preteky nevyšli trom hlavným ašpirantom na zisk titulu. Úradujúci majster sveta a líder priebežného poradia Francúz Fabio Quartararo skončil až ôsmy.

Motegi 25. septembra (TASR) - Austrálsky motocyklista Jack Miller z tímu Ducati zvíťazil na nedeľňajšej Veľkej cene Japonska, šestnástych pretekoch seriálu majstrovstiev sveta MotoGP. Pred Juhoafričanom Bradom Binderom na KTM mal náskok 3,409 sekundy, tretí finišoval Španiel Jorge Martin na Ducati s odstupom 4,136 s.

Preteky nevyšli trom hlavným ašpirantom na zisk titulu. Úradujúci majster sveta a líder priebežného poradia Francúz Fabio Quartararo skončil až ôsmy. Druhý v celkovom hodnotení Talian Francesco Bagnaia doplatil na haváriu v poslednom kole, keď sa snažil predstihnúť Quartarara. Súťaž nedokončil ani tretí jazdec šampionátu Španiel Aleix Espargaro, ktorý odstúpil pre technický problém.

Do konca sezóny ostávajú ešte štyri podujatia. Nasledujúce je na programe v nedeľu 2. októbra v Thajsku.

Výsledky VC Japonska MotoGP (24 kôl, 1 kolo: 4,801, spolu: 115,2 km):

1. Jack Miller (Aus./Ducati) 42:29,174 min,