Mowinckelová zvíťazila v super-G v Cortine d'Ampezzo

Nórska lyžiarka Ragnhild Mowinckelová sa teší v cieli počas pretekov super-G Svetového pohára v alpskom lyžovaní v talianskom stredisku Cortine d'Ampezzo 22. januára 2023. Foto: TASR/AP

V talianskom stredisku sa konali okrem super-G aj dva zjazdy.

Cortina d'Ampezzo 22. januára (TASR) - Nórska lyžiarka Ragnhild Mowinckelová zvíťazila v nedeľňajšom super-G prebiehajúcej sezóny Svetového pohára v talianskej Cortine d'Ampezzo. Pred Rakúšankou Corneliou Hütterovou mala v cieli náskok 30 stotín sekundy a pódium doplnila domáca lyžiarka Marta Bassinová (+0,47). Mowinckelová sa dostala do vedenia celkového poradia v disciplíne.

Tridsaťročná Nórka si pripísala len tretí triumf v kariére a prvý od vlaňajšieho super-G vo francúzskom Meribeli. O priebežné vedenie prišla Talianka Federica Brignoneová, ktorá obsadila až jedenáste miesto s mankom 84 stotín sekundy. Momentálne figuruje na treťom mieste za Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou, ktorá bola v Cortine štvrtá a pódium jej ušlo len o 0,03 s. Líderka celkového poradia Mikaela Shiffrinová z USA skončila siedma (+0,62).

Mowinckelová predviedla kvalitnú jazdu a v náročných pasážach dokázala udržať rýchlosť. Blysla sa najlepším časom v druhom a treťom sektore a žiadna zo súperiek sa k nej nedokázala výraznejšie priblížiť. "Zdalo sa mi, že som miestami pomalá a strácam čas i kontrolu nad lyžami. V cieli som bola veľmi prekvapená a šťastná," uviedla víťazka v rozhovore pre televíziu Eurosport.

V talianskom stredisku sa konali okrem super-G aj dva zjazdy. Piatkový, v ktorom triumfovala Goggiová, bol náhradou za zrušené preteky v St. Antone. V sobotnom si pripísala prvý triumf po vyše štyroch rokoch Slovinka Ilka Štuhecová.

Výsledky nedeľného super-G SP žien v Cortine d'Ampezzo:

1. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) 1:23,22 m, 2. Cornelia Hütterová (Rak.) +0,30 s, 3. Marta Bassinová (Tal.) +0,47, 4. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +0,50, 5. Romane Miradoliová (Fr.) +0,53, 6. Elena Curtoniová (Tal.) +0,56, 7. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,62, 8. Mirjam Puchnerová (Rak.) +0,64, 9. Kira Weidlová (Nem.) +0,82, 10. Michelle Gisinová (Švaj.) +0,83

celkové poradie (po 24 z 39 pretekov): 1. Shiffrinová (USA) 1317 b, 2. Petra VLHOVÁ (SR) 796, 3. Gutová-Behramiová (Švaj.) 781, 4. Marta Bassinová (Tal.) 612, 5. Federica Brignoneová (Tal.) 596, 6. Wendy Holdenerová (Švaj.) 587

poradie v super-G (po 5 z 9): 1. Mowinckelová 272 b, 2. Gutová-Behramiová (Švaj.) 242, 3. Federica Brignoneová (Tal.) 233, 4. Curtoniová (Tal.) 230, 5. Cornelia Hütterová (Rak.) 189, 6. Marta Bassinová (Tal.) 168