Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 9. jún 2026Meniny má Stanislava
< sekcia Šport

Sledovanie zápasov na MS sa stalo osudným trom čínskym fanúšikom

Malí brazílski fanúšikovia sledujú otvárací zápas medzi Brazíliou a Chorvátskom. Foto: TASR/AP

Niektorí umreli bizarnou smrťou.

Peking 17. júna (TASR) - Traja čínski futbaloví fanúšikovia zomreli po tom, čo dlhé hodiny sledovali zápasy MS v Brazílii.

Podľa agentúry DPA 39-ročný muž, ktorý sledoval vysielanie zo šampionátu tri noci za sebou, zomrel v nedeľu. Dôvodom jeho úmrtia bola mŕtvica počas zápasu Uruguaj - Kostarika. Podľa miestnych médií bol zdravotný stav muža priemerný a trápil ho vysoký krvný tlak.

Ďalšieho, 25-ročného muža, našli mŕtveho v sobotu ráno za svojím počítačom vo východnom meste Su-čou. O život prišiel pravdepodobne pre vyčerpanosť po tom, čo sledoval duel medzi Austráliou a Čile. Treťou obeťou je bývalý profesionálny futbalista Li Ming-čchiang, ktorý zomrel na infarkt po zápase Španielsko - Holandsko. Priatelia 51-ročného muža zavolali ihneď lekársku pomoc, no oživiť sa ho už nepodarilo.