Quantcast
< sekcia Šport

MS v zápasení sa tento rok opäť uskutočnia v Belehrade

Na snímke dole v červenom drese slovenský reprezentant v zápasení voľným štýlom Achsarbek Gulajev získal na ME vo Varšave zlatú medailu v hmotnostnej kategórii do 79 kg. Foto: TASR/AP

Srbská metropola nahradí ruské mesto Krasnojarsk, keďže Medzinárodný olympijský výbor (MOV) trval na dodržaní sankcií voči Rusku za inváziu na Ukrajinu.

Belehrad 15. novembra (TASR) - Majstrovstvá sveta v zápasení sa budúci rok opäť uskutočnia v Belehrade. Srbská metropola nahradí ruské mesto Krasnojarsk, keďže Medzinárodný olympijský výbor (MOV) trval na dodržaní sankcií voči Rusku za inváziu na Ukrajinu. V Belehrade sa šampionát konal aj tento rok.

Vedenie Medzinárodnej zápasníckej federácie (UWW) sa v pondelok stretlo, aby vybrali hostiteľa MS. Okrem Belehradu mali záujem organizovať MS aj USA, Azerbajdžan, Arménsko a Turecko. Prezident UWW Nenad Lalovič zo Srbska a členovia predsedníctva Rodica Yaksi (Tur.) a Namig Alijev (Azer.) sa hlasovania nezúčastnili pre konflikt záujmov.

Šampionát by sa mal konať od 16. do 24. septembra, ale štart turnaja sa môže posunúť, keďže MS kolidujú v s Ázijskými hrami, ktoré sa majú začať 23. septembra v čínskom Chang-čou. Na budúcoročnom šampionáte budú môcť zápasníci získať 90 miesteniek OH do Paríža 2024.