Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Kanada vyhrala bez problémov nad Bieloruskom 4:1

Kanadskí hráči zľava Ryan O´Reilly, Jeff Skinner a Jordan Staal oslavujú úvodný gól v hokejovom zápase A-skupiny Bielorusko - Kanada Foto: TASR/AP

"Javorové listy" sa katapultovali na čelo A-skupiny, druhí Švajčiari majú o zápas menej.

Štokholm 10. mája (TASR) - Hokejisti Kanady bez problémov vyhrali piatkový zápas na MS v Štokholme nad Bieloruskom 4:1.

"Javorové listy" sa katapultovali na čelo A-skupiny s 13 bodmi, druhí Švajčiari (11 bodov) majú o zápas menej.

Priebeh zápasu:

Kanada vyhrala prvú tretinu 2:0, keď skóre otvoril po prihrávke spoza brány v 12. minúte O'Reilly a v 17. minúte v presilovke tvrdá strela Ladda presvišťala do Miľčakovovej siete.

V druhom dejstve ďalšiu presilovku využil Stamkos, ktorému ideálne pred prázdnu bránu nahral Giroux. Práve Giroux v 43. minúte využil ďalšiu presilovú hru, keď po výbornej práci za bránou využil odkrytý priestor pri pravej tyčke. Tím trénera Lindyho Ruffa mali počas celého zápasu navrch, tlačili sa do zakončenia a hrali aktívne, aj keď viedli viacgólovým rozdielom.

Až v úplnom závere znížil veľmi šťastne na konečných 1:4 Jefimenko, keď vystrelil od mantinelu a puk sa za Dubnykov chrbát dostal od korčule spoluhráča. Najbližšie sa Kanaďania stretnú s Čechmi v nedeľu, Bielorusi nastúpia v sobotu večer proti Nórom.

A-skupina:

Bielorusko - Kanada 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
56. Jefimenko (Demkov) - 12. O'Reilly (Skinner, J. Staal), 17. Ladd (Giroux, Schultz), 26. Stamkos (Giroux, Schultz), 43. Giroux (Stamkos, Ladd). Rozhodcovia: Jeřábek (Rus.), Kaval (USA) – Dehaen (Fr.), Schrader (Nem.), vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0.