Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

MS20: Američania v B-skupine zdolali Švajčiarov 5:1

Na snímke vľavo český hráč Stanislav Svozil, vpravo švédsky brankár Carl Lindbom v zápase A-skupiny hokejových MS hráčov do 20 rokov Švédsko - Česko v kanadskom Halifaxe 29. decembra 2022. Foto: TASR - AP

Američania sa oklepali z prehry zo Slovákmi a zdolali vo svojom treťom vystúpení Švajčiarov 5:1. Zverencom trénera Ivana Feneša tak patrí priebežne 4. miesto.

Moncton 29. decembra (TASR) - Hokejisti Kanady zvíťazili vo svojom treťom zápase MS hráčov do 20 rokov nad Rakúskom 11:0. Po svojom druhom víťazstve si zaistili postup do štvrťfinále a boli so 6 bodmi na treťom mieste tabuľky A-skupiny. Fíni triumfovali nad Lotyšskom 3:0 a so 7 bodmi sú na čele B-skupiny.

Američania sa oklepali z prehry zo Slovákmi a zdolali vo svojom treťom vystúpení Švajčiarov 5:1. Zverencom trénera Ivana Feneša tak patrí priebežne 4. miesto. Lotyši zaznamenali v treťom zápase tretiu prehru a na 5. mieste majú jeden bod.

V dueli dvoch tímov, ktoré dovtedy nestratili ani bod, vyhrali Švédi nad Českom 3:2 po predĺžení. Víťazný gól "troch koruniek" a svoj druhý v zápase strelil v druhej minúte predĺženia po vydarenej sóloakcii Ludvig Jansson. Švédi vedú A-skupinu so ziskom 8 bodov, druhí Česi zaostávajú o bod.

MS do 20 rokov

A-skupina (Halifax):

Švédsko - Česko 3:2 pp
(0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 27. a 62. Jansson, 26. Wagner - 24. Jiříček, 55. Ticháček

Rakúsko - Kanada 0:11 (0:3, 0:4, 0:4)

Góly: 15. Guenther, 16. Dean, 19. Wright, 23. Roy, 24. a 54. Bedard, 26. Allan, 35. Stankoven, 43. Fantilli, 52. Gaucher, 59. Hinds