Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

MS20: Kolumbia, Taliansko, Brazília a Nigéria postúpili do štvrťfinále

Slovenský brankár Adam Danko (vpravo) a kolumbijský futbalista Jorge Cabezas počas osemfinálového zápasu Kolumbia - Slovensko na MS hráčov do 20 rokov v argentínskom meste San Juan 31. mája 2023. Foto: TASR - AP

Kolumbia sa vo štvrťfinále stretne s Talianskom, ktoré vyradilo Anglicko 2:1 vďaka gólu z penalty v 87. minúte, ktorú premenil kapitán Cesare Casadei.

San Juan 1. júna (TASR) - Slovenskí futbalisti nepostúpili do štvrťfinále na MS do 20 rokov v Argentíne. V stredajšom osemfinále nestačili na Kolumbiu 1:5, keď favorit zaznamenal tri góly krátko po začiatku druhého polčasu. Zverenci Alberta Rusnáka vyrovnali maximum Slovenska na šampionáte v tejto vekovej kategórii z roku 2003.

Kolumbia sa vo štvrťfinále stretne s Talianskom, ktoré vyradilo Anglicko 2:1 vďaka gólu z penalty v 87. minúte, ktorú premenil kapitán Cesare Casadei. Postúpila aj Brazília, aj keď hrala celý druhý polčas bez vylúčeného Roberta Renana, tak Tunisko zdolala vysoko 4:1 a v ďalšom zápase ju čaká Izrael. V osemfinále sa skončilo účinkovanie domácej Argentíny, ktorá podľahla pred takmer 30.000 fanúšikmi v San Juane Nigérii 0:2. Afričania nastúpia proti Ekvádoru alebo Kórejskej republike. V poslednom štvrťfinále čakajú hráči USA na úspešnejšieho z duelu Gambia - Uruguaj.

osemfinále MS do 20 rokov

Kolumbia - SLOVENSKO 5:1
(0:0)

Góly: 48. a 90.+4 Cortes, 52. a 63. Angel, 50. Asprilla - 87. Jambor. Rozhodovali: Al Hoish - Yasir, Al Sultan (všetci S. Arábia), ŽK: Šnajder, Jambor (obaja SR)

Kolumbia: Marquinez – Ocampo (69. Palacios), Alvarez, Mantilla, Salazar – Puerta (64. Velez), Manyoma (69. Monsalve), Asprilla, Cortes, Torres (64. Castilla) – Angel (64. Cabezas)

Slovensko: Danko – Ovšonka, Kóša, Ujlaky (71. Gaži) – Kopásek (81. Mičuda), Murgaš (81. Szolgai), Šnajder, Šikula – Gajdoš, Jambor, L. Sauer (60. Marcelli)

Brazília - Tunisko 4:1 (2:0)

Góly: 31. a 90.+10 Santos, 11. Leonardo (z 11 m), 90.+1 Martins - 90.+13 Othman, ČK: 45. Renan (Brazília)

Anglicko - Taliansko 1:2 (1:1)

Góly: 24. Devine - 8. Baldanzi, 87. Casdei (z 11m)

Argentína - Nigéria 0:2 (0:0)

Góly: 61. Muhammad, 90.+1 Sarki