Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 22. jún 2024Meniny má Paulína
< sekcia Šport

MS2022: Katar vyšetruje prípad úmrtia filipínskeho robotníka

Ilustračná snímka. Foto: TASR Ján Krošlák

Zosnulý pracovník podľa amerických médií opravoval strešné svetlá v rezorte Sealine Beach, pričom sa zošmykol z rampy a dopadol hlavou priamo na betón.

Dauha 8. decembra (TASR) - Katar začal vyšetrovať prípad úmrtia filipínskeho robotníka. Ten údajne zahynul pri opravách v stredisku, ktoré slúžilo ako tréningová základňa saudskoarabského tímu počas skupinovej fázy MS.

Zosnulý pracovník podľa amerických médií opravoval strešné svetlá v rezorte Sealine Beach, pričom sa zošmykol z rampy a dopadol hlavou priamo na betón. Šéf katarského organizačného výboru MS Nasser Al Khater vyjadril sústrasť rodine robotníka. "Momentálne sa stále vyšetruje, čo sa stalo a ako k tomu došlo. Samozrejme, je to niečo, čo nás veľmi mrzí," citovala Al Khatera agentúra AP.

Katarskí predstavitelia sa po stredajšom incidente dostali pod prísnu kontrolu aj v súvislosti s tým, aké podmienky pripravili stavebným pracovníkom, ktorí vykonávali prácu v rámci masívnej kampane krajiny pre MS pri výstavbe štadiónov, liniek metra a ďalšej infraštruktúry v hodnote 200 miliárd eur. Al Khater však poprel kritiku so slovami, že úmrtia pracovníkov v Katare sú úmerné s úmrtiami v iných krajinách.