Sobota 11. máj 2024Meniny má Blažena

S. Arábia prehrala s Chorvátskom v príprave na MS, víťazstvo Argentíny

Argentínsky futbalista Lionel Messi (vľavo) a Khalifa Alhammadi zo SAE počas prípravného zápasu pred MS 2022 v Katare Argentína - SAE 26. novembra 2022 v Abú Zabí. Foto: TASR/AP

Jediný gól duelu dal Andrej Kramarič v 82. minúte.

Bratislava 16. novembra (TASR) - Futbalisti Nemecka zvíťazili v prípravnom stretnutí pred MS 2022 v Katare nad Ománom 1:0. O ich triumfe rozhodol útočník Niclas Füllkrug. Poliaci zdolali rovnakým výsledkom Čile vďaka gólu Krzysztofa Piateka.

Argentína triumfovala nad Spojenými arabskými emirátmi 5:0. Zverenci trénera Lionela Scaloniho rozhodli o výsledku už v prvom polčase, keď dokázali streliť štyri góly. Angel di Maria sa presadil dvakrát, Lionel Messi, Julian Alvarez a Joaquin Correa dali po jednom presnom zásahu.

Chorváti triumfovali nad Saudskou Arábiou 1:0. Jediný gól duelu dal Andrej Kramarič v 82. minúte. Tunisko zdolalo Irán 2:0, keď dvakrát skórovalo na konci druhého polčasu.

Mexiko prehralo v generálke na MS so Švédskom 1:2. Za severanov strelili góly Marcus Rohden a Mattias Svanberg, za Mexiko skóroval Alexis Vega.

Česi vyhrali nad Faerskými ostrovmi 5:0, hetrikom medzi 13. a 23. minutou sa pri reprezentačnej premiére blysol Mojmír Chytil.