MŠK Žilina je majstrom po víťazstve v Dunajskej Strede

Na snímke vľavo Dzon Delarge (Dun. Streda) a vpravo Vladimír Leitner (Žilina) v súboji o loptu v poslednom 33. kole futbalovej Corgoň ligy. Foto: TASR/Martin Baumann

Vypadávajúci domáci nehodlali dať lídrovi v boji o titul nič zadarmo.

Dunajská Streda 20. mája (TASR) - Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v nedeľu v záverečnom 33. kole Corgoň ligy 2011/2012 na ihrisku DAC Dunajská Streda 2:0. Zverenci holandského trénera Fransa Adelaara tak zaknihovali šiesty majstrovský titul v ére samostatnosti Slovenska.

Vypadávajúci domáci nehodlali dať lídrovi v boji o titul nič zadarmo. Žilina mala síce územnú prevahu, ale šance si vyrábala iba s problémami. V 19. minúte sa do nebezpečného zakončenia na strede pokutového územia dostal Novák po centri Bella, z desiatich metrov ale prekopol nad bránu. Tú istú akciu, no už asi z piatich metrov, si obaja hráči zopakovali o minútu, opäť neúspešne. V 24. minúte prešla lopta z prízemného rohu až k Pichovi, ten ale šancou z tesnej blízkosti tiež pohrdol. Potom sa síce hralo na jednu bránu, domácu, ale chýbala tomu iskra aj nápad.

Tu bude player

Galéria: Záverečné 33. kolo slovenskej futbalovej ligy

Žilinu aj v druhom polčase hnala dopredu hlasivkami početná skupina fanúšikov, no radosť im neurobil ani v 49. minúte z priameho kopu Novák tvrdou prízemnou strelou. A tak ich do varu dostala až 55. minúta, keď si ostrú strelu Barčíka tečoval do vlastnej brány Marcin. Šošoni sa trochu upokojili a v 66. minúte mohlo byť 2:0, keď Bello trafil ráznou strelou ľavú tyč Kučerovej brány. V 75. minúte to nádejne skúšal Pečovský, Kučera bol ale na mieste. Z následného rohu mohol rozhodnúť Leitner, ale hlavou netrafil ideálne. O pár okamihov dal gól Žilinský Piaček, ale pre ofsajd neplatil. Hostia sa ale napokon predsa len dočkali poistky titulu, keď striedajúci Peruánec Deza krátko po príchode na ihrisko sa pustil do úniku a zakončil ho krásnym lobom cez gólmana DAC. Žilina si záver už postrážila a mohli vypuknúť ich majstrovská radosť.DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 0:2 (0:0)

hlasy po zápase

Kristian Németh: Som veľmi rád že sme to dnes Žiline sťažili a gratulujem im k titulu. Boli sme im dôstojným súperom a som rád, že aj niektorí mladí hráč ako napríklad Ágh sa ukázali v dobrom svetle."

Jozef Antošík, majiteľ MŠK Žilina: "Som veľmi šťastný. Je to už šiesty titul, pre nás je cenný v tom, že sme okorenili prvýkrát v klubovej histórii ziskom double. Oslavy budú, a verím, že získame aj hokejový titul majstrov sveta a o to to bude krajšie. Samozrejme som rád, že sme sa vyrovnali Slovanu Bratislava v počte titulov, hoci ja by som bol najradšej, ak by sme ich mali desať. Ale tento je odrazom dobrej roboty. V sezóne mi bolo najťažšie, keď sme vypadli s Islanďanmi v európskom pohári a ja som musel siahnuť k zmene na trénerskom poste. Teraz sú tu opäť poháre, kvalifikácia Ligy majstrov a my už musíme myslieť aj na posilnenie kádra, aby sme boli úspešní."

Jozef Piaček, obranca MŠK Žilina: "Bola to dlhá cesta, ale korunovaná ziskom double. Dnes sme vedeli, že to bude ťažké, posledný krok taký býva. Boli sme však trpezliví. Ďakujem našim fanúšikom, ktorí sem merali cestu. Oslavy budú dlhé."

Tomáš Majtán, útočník MŠK Žilina: "Sme radi, že sem prišlo toľko našich fanúšikov, ktorí nám dali prednosť pred hokejom a finále. My si teraz užijeme s nimi oslavy. Dunajská Streda hrýzla, ale som rád, že sme dokázali naše kvality a získali titul a súčasne double."

Miroslav Barčík, kapitán MŠK: "Sú to výborné pocity. Dunajská nám to nedala zadarmo. Už sa teším na oslavy."

Góly: 55. Marcin (vlastný), 86. Deza. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Ayuk - Nunes, 1077 divákov.

zostavy a striedania:

Dunajská Streda: Kučera - Nikolič, Marcin, Huber, Ágh – Adiaba, Lénárth – Copa, Ayuk, Medgyes (36. Fodrek) - Delarge

Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Leitner, Nunes – Pečovský – Barčík (89. Šulek), Bello, Pich – Majtán (85. Deza), Novák (56. Ceesay)

tréner brankárov: Miroslav Seman
najväčšie úspechy: skupinová fáza Ligy majstrov 2010/2011, skupinová fáza Európskej ligy 2008/2009, štvrťfinále PVP 1961, majster SR 2002, 2003, 2004, 2007, 2010, 2012, víťaz Slovenského pohára 2012, víťaz slovenského Superpohára (Pribinov pohár) 2003, 2004, 2007