MTK Budapešť remizoval s Ferencvárosom, Mak nepremenil pokutový kop

Ilustračná foto. Foto: TASR/AP

Ferencváros figuruje naďalej suverénne na čele tabuľky.

Budapešť 27. februára (TASR) - Futbalisti Ferencvárosu Budapešť remizovali v sobotnom zápase 23. kola maďarskej ligy na pôde mestského rivala MTK 2:2. Slovenský reprezentant Róbert Mak prišiel na ihrisko v 77. minúte za stavu 2:2 a o štyri minúty neskôr mohol rozhodnúť o víťazstve hostí, no nepremenil pokutový kop. Jeho spoluhráč Michal Škvarka nastúpil v 68. minúte.

Ferencváros figuruje naďalej suverénne na čele tabuľky, pred druhou Puskásovou Akadémiou má náskok 15 bodov, MTK patrí tretia priečka. Puskásova Akadémia vedená slovenským trénerom Zsoltom Hornyákom nevyužila možnosť skresať manko na lídra, keď prehrala na domácom ihrisku s Honvédom Budapešť 1:2.

Výsledky:

Budafoki - Kisvárda 2:0,

Puskásova Akadémia - Honvéd Budapešť 1:2 /J. Urblík celý zápas - T. Tujvel celé stretnutie a v 90.+2 dostal ŽK/,

MTK Budapešť - Ferencváros Budapešť 2:2 /M. Škvarka nastúpil v 68. min, R. Mak (obaja Ferencváros) od 77. min, v 81. min nepremenil pokutový kop/