< sekcia Šport

Muž zápasu UEFA Škriniar ustrážil Lewandowského a dal víťazný gól

Na snímke Milan Škriniar počas tréningu v Petrohrade v nedeľu 13. júna 2021. Foto: TASR - Martin Baumann

Cítime podporu ľudí zo Slovenska, ktorí nám fandia a držia nám palce. Verím, že ich bude čoraz viac a viac, povedal slovenský obranca.

Petrohrad 15. júna (TASR) - Ubránil najlepšieho útočníka sveta Roberta Lewandowského a pridal bonus v podobe víťazného gólu. Obranca slovenskej futbalovej reprezentácie Milan Škriniar zaslúžene získal honor Muža zápasu UEFA v úvodnom súboji E-skupiny EURO 2020, v ktorom Slovensko v pondelok v Petrohrade zdolalo Poľsko 2:1.

Škriniar patril k štítom slovenskej obrany, dirigoval ju proti poľskému favoritovi bez väčších problémov a po zápase sršal spokojnosťou. "Som rád, že sa nám podarilo vyhrať. Myslím, že do zápasu sme vstúpili dobre, dali sme gól, vyhrávali sme 1:0 a polčas sme dohrali veľmi dobre. V polčase sme si prízvukovali, že musíme zachytiť vstup do druhého polčasu. Viackrát tam tie slová padli, bohužiaľ hneď sme inkasovali, čo nebolo vôbec dobré. Ale som rád, že to mužstvo nepoložilo. Naopak, nakopli sme sa a šliapali sme ďalej. Išli sme za tým víťazstvom a som rád, že sa šťastie ku nám priklonilo, že sme to zvládli," hodnotil v online mixzóne po súboji.Dvadsaťšesťročný taliansky majster z Interu Miláno strelil tretí gól vo svojom 41. reprezentačnom štarte. Opísal ho nasledovne: "Robi Mak kopol roh, bola tam nejaká tečovaná lopta, alebo to niekto predlžoval, to si už nepamätám. Lopta išla okolo mňa, tak som si ju spracoval a z druhého dotyku som vystrelil. Som rád, že to tam padlo. Je to skvelé, ja nie som zrovna strelec, ale som rád, že aj takto môžem pomôcť mužstvu. Samozrejme som tam hlavne na to, aby som bránil a podporoval tím odzadu. No keď sa niekedy podarí dať ten gól, tak je to skvelé."

Na snímke v popredí trio slovenských hráčov, zľava strelci gólov Milan Škriniar, Róbert Mak a kapitán Marek Hamšík oslavujú víťazstvo 2:1 v zápase E-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale Poľsko - Slovensko v pondelok 14. júna 2021 v ruskom Petrohrade.
Foto: TASR - Martin Baumann


V stopérskom tandeme s Ľubomírom Šatkom ustrážil úradujúceho víťaza ceny FIFA The Best pre najlepšieho hráča sveta Roberta Lewandowského. "Lewandowski je jeden z najlepších útočníkov na svete, ak nie momentálne najlepší. Je to svetový kanonier. Myslím, že sme sa na neho s Ľubom Šatkom dobre pripravili. No aj celá obrana a celé mužstvo fungovalo v defenzíve výborne. Aj v ofenzíve, takto to má byť a musíme bojovať ako jeden chlap a nechať na ihrisku všetko. A pôjde to," skonštatoval Škriniar, ktorý pristupuje k eskalácii postupových nádejí "sokolov" s pokorou: "Počkáme si na večerný zápas, ako dopadne (Španielsko-Švédsko 0:0-pozn.). Teraz sa ešte potešíme z víťazstva, ale už od zajtra začneme myslieť na ďalší zápas, ktorý nás čaká. Určite je super, že sme zvládli vstup do turnaja víťazne, ale čakajú nás ďalšie dva ťažké zápasy v skupine a ak chceme postúpiť, určite budeme musieť bodovať aj v nich."

Na snímke vpravo Milan Škriniar (Slovensko) oslavuje svoj gól, vľavo jeho spoluhráč Juraj Kucka v zápase E-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale Poľsko - Slovensko 14. júna 2021 v Petrohrade.
Foto: TASR - Martin Baumann


Na záver ešte adresoval odkaz fanúšikom SR: "Som rád, že ja osobne, aj celé mužstvo, cítime podporu ľudí zo Slovenska, ktorí nám fandia a držia nám palce. Verím, že ich bude čoraz viac a viac, a keď sa zomkneme ako celý národ, budeme sa môcť potešiť z nejakej peknej veci. Môžem povedať, že my s chlapcami, resp. za celú kabínu či výpravu čo sme tu, chceme spraviť ľuďom radosť. Verím, že sa nám to podarí."/vyslaný redaktor TASR Jozef Ambrozek/