Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Na 10 km klasicky triumfovala fínska bežkyňa na lyžiach Niskanenová

Fínska bežkyňa na lyžiach Kerttu Niskanenová. Foto: TASR/AP

V celkovom poradí seriálu naďalej vedie Nórka Tiril Udnes Wengová, ktorá skončila v sobotu na siedmom mieste s mankom 38,2 sekundy.

Beitostölen 10. decembra (TASR) - Fínska bežkyňa na lyžiach Kerttu Niskanenová zvíťazila v sobotných pretekoch SP na 10 km klasickým spôsobom v nórskom Beitostölene. Na druhom mieste skončila domáca Kjersti Kalvaaová so stratou 12,7 sekundy a pódium doplnila s mankom 16,5 s Švédka Frida Karlssonová.

Niskanenová dosiahla po takmer roku štvrté víťazstvo v kariére v SP a tretie v tejto disciplíne. Vyšla jej najmä druhá polovica pretekov a favoritky sa na ňu nedokázali dotiahnuť. "Klasika je moja obľúbená a vyhovuje mi aj táto vzdialenosť. Možno nie úplne na tejto trati, ale všeobecne áno. Lyže boli dobré celé preteky, mala som z toho dobrý pocit," uviedla po pretekoch 34-ročná pretekárka pre televíziu Eurosport.

V celkovom poradí seriálu naďalej vedie Nórka Tiril Udnes Wengová, ktorá skončila v sobotu na siedmom mieste s mankom 38,2 sekundy. Na druhej priečke sa k nej mierne priblížila Karlssonová, ktorá momentálne stráca 102 bodov.

Výsledky:

1. Kerttu Niskanenová (Fín.) 26:56,3 m, 2. Anne Kjersti Kalvaaová (Nór.) +12,7 s, 3. Frida Karlssonová (Švéd.) +16,5, 4. Katharina Hennigová (Nem.) +23,0, 5. Johanna Matintalová (Fín.) +31,0, 6. Jessie Digginsová (USA) +33,8, 7. Tiril Udnes Wengová (Nór.) +38,2, 8. Rosie Brennanová (USA) +39,8, 9. Victoria Carlová (Nem.) +40,7, 10. Jasmi Joensuuová (Fín.) +48,6