Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 10. december 2023Meniny má Radúz
< sekcia Šport

Na 20. ročník challengeru Bratislava Open príde aj Verdasco

Ilustračné foto. Foto: TASR

Verdasco má na konte celkovo sedem singlových titulov na okruhu ATP a osem vo štvorhre.

Bratislava 8. júna (TASR) - Na 20. ročník challengeru Bratislava Open príde aj španielsky tenista Fernando Verdasco. Tridsaťdeväťročný hráč, ktorý bol 20. apríla 2009 na 7. mieste rebríčka ATP vo dvojhre, dostal od organizátorov voľnú kartu do hlavnej súťaže.

Verdasco má na konte celkovo sedem singlových titulov na okruhu ATP a osem vo štvorhre. Vo dvojhre zvíťazil na turnajoch vo Valencii (2004), Umagu (2008), New Haven (2009), Barcelone, San Jose (2010), Houstone (2014) a v Bukurešti (2016). Je aj semifinalistom dvojhry z Australian Open z roku 2009. Momentálne figuruje na 309. priečke v rebríčku ATP.

"Veľmi sa teším, že hráč takých kvalít bude štartovať na našom turnaji. Verím, že fanúšikovia si prídu na svoje nielen pri jeho zápasoch, ale aj pri dueloch ostatných výborných hráčov. Je pre nás česť, že prijal od nás voľnú kartu do hlavnej súťaže," povedal pre oficiálnu webovú stránku podujatia manažér turnaja Branislav Stankovič.

Najväčším lákadlom bude najlepší slovenský singlista Alex Molčan. Z prvej svetovej stovky sa na Bratislava Open (11.-18. júna) predstavia aj Roberto Carballes Baena zo Španielska, obhajca titulu Rus Alexander Ševčenko a aj Argentínčan Federico Coria. Antukový turnaj oslavuje už 21. výročie svojho vzniku, keďže v sezóne 2020 sa hrala tzv. covidová edícia, ktorá nebola súčasťou ATP challengerov.