Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. jún 2026Meniny má Sidónia
< sekcia Šport

Na ME v endure dve striebra pre Slovensko

Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván

Slovenský tím v zložení Hostinský, Patrik Halgaš a Martin Giertl nestačil na Fínov, tretiu priečku obsadili Švédi.

Heinola 9. septembra (TASR) - Seriál ME v endure vyvrcholil pretekmi vo Fínsku, pričom záverečné trojdňové podujatie bolo zároveň aj európskym šampionátom národných tímov. Slovenský tím na ňom obsadil 2. priečku a rovnakú pozíciu si vyjazdil aj Thomas Hostinský v konečnom hodnotení triedy 250 2T.

Slovenský tím v zložení Hostinský, Patrik Halgaš a Martin Giertl nestačil na Fínov, tretiu priečku obsadili Švédi.

Hostinský zaostal v triede 250 2T iba za Talianom Michaelom Micheluzom. O 3. miesto bojoval Halgaš s Poliakom Tomiczekom, slovenský reprezentant napokon obsadil 4. priečku.