< sekcia Šport

Na curlingovom turnaji v USA sa vírusom nakazilo minimálne 20 osôb

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Asociácia vzhľadom na pandémiu nového koronavírusu zrušila národný šampionát a presunula ho na rok 2022.

Washington 28. marca (TASR) - Na curlingovom turnaji v americkom meste Laurel sa nakazilo novým koronavírusom minimálne 20 osôb. Informovala o tom Americká curlingová asociácia (US Curling), ktorá po oznámení pozitívnych výsledkov testov vyzvala organizátora podujatia v štáte Maryland, aby bezodkladne informoval a varoval všetkých účastníkov.

"Je nevyhnutné, aby sa po identifikovaní jednotlivcov zabránilo šíreniu koronavírusu. Aktéri turnaja, ktorí boli v kontakte s nakazenými osobami, by mali zostať v karanténe a mali by byť pravidelne monitorovaní zdravotníckymi pracovníkmi," uvádza sa v stanovisku US Curling. Asociácia vzhľadom na pandémiu nového koronavírusu zrušila národný šampionát a presunula ho na rok 2022. Pôvodne sa mal konať 27. apríla až 2. mája v meste Gillette v štáte Wyoming.

V USA evidovali v sobotu predpoludním SEČ vyše 104.000 prípadov ochorenia COVID-19 a 1704 mŕtvych. Celosvetovo je v 199 krajinách/územiach potvrdených viac ako 602.000 prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 27.000 osôb.