Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 23. február 2024Meniny má Roman a Romana
< sekcia Šport

Nadal ohlásil návrat na januárovom turnaji v Brisbane

Španielsky tenista Rafael Nadal. Foto: TASR/AP

Tridsaťsedemročný tenista bol mimo diania od tohtoročného Australian Open, kde vypadol v druhom kole s Američanom Mackenziem McDonaldom.

Madrid 1. decembra (TASR) - Španielsky tenista Rafael Nadal oznámil po takmer roku návrat do súťažného diania. Po absencii spôsobenej zranením bedrového kĺbu sa 22-násobný grandslamový šampión predstaví na januárovom turnaji v Brisbane. Ten slúži ako príprava na grandslamový Australian Open.

"Po roku mimo súťažného diania je čas vrátiť sa. Bude to v Brisbane v prvý januárový týždeň, vidíme sa tam," uviedol Nadal na sociálnej sieti X. Tridsaťsedemročný tenista bol mimo diania od tohtoročného Australian Open, kde vypadol v druhom kole s Američanom Mackenziem McDonaldom. Medzitým už naznačil, že nadchádzajúca sezóna bude jeho záverečná.

"Nikdy neviete, čo sa stane. Môj zámer však je, že nasledujúci rok bude môj posledný," vyjadril sa Nadal, ktorý absolvoval tento rok dve operácie, k svojej budúcnosti. Španiel má po Srbovi Novakovi Djokovičovi najvyšší počet grandslamových titulov (22) a je historicky najlepší na Roland Garros (14).