Quantcast
< sekcia Šport

Nadal označil situáciu okolo Djokoviča za cirkus

Španielsky tenista Rafael Nadal podáva počas tréningu na turnaji ATP v Toronte v utorok 10. augusta 2021. Foto: TASR/AP

Španiel prednedávnom vyhlásil, že ho mrzia Srbove opletačky, no zároveň, že na Australian Open mohol hrať bez problémov, keby sa nechal zaočkovať.

Melbourne 10. januára (TASR) - Španielsky tenista Rafael Nadal označil situáciu okolo srbského rivala Novaka Djokoviča za "cirkus". Súd v Melbourne v pondelok anuloval rozhodnutie o zrušení Djokovičovho víza, no minister pre imigráciu Alex Hawke stále zvažuje, či si uplatní osobnú právomoc opätovne ho zrušiť.

Líder svetového rebríčka nie je zaočkovaný proti ochoreniu COVID-19. "Či už s Djokovičom v niečom súhlasím, alebo nie, justícia rozhodla a povedala, že sa môže zúčastniť na Australian Open. Myslím si, že je to najférovejšie východisko," zdôraznil Nadal pre španielsku rozhlasovú stanicu Onda Cero.

Španiel prednedávnom vyhlásil, že ho mrzia Srbove opletačky, no zároveň, že na Australian Open mohol hrať bez problémov, keby sa nechal zaočkovať. Podľa Nadala je to Djokovičove vlastné rozhodnutie, za ktoré musí znášať dôsledky. Nadal, Djokovič a Švajčiar Roger Federer majú na konte zhodne rekordných dvadsať grandslamových titulov.