Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 24. marec 2023Meniny má Gabriel
< sekcia Šport

Nadal po vyšetreniach potvrdil, že bude pauzovať 6-8 týždňov

Na snímke španielsky tenista Rafael Nadal počas tlačovej konferencie po tom, ako prehral v 2. kole s Američanom Mackenziem McDonaldom 4:6, 4:6, 5:7. Foto: TASR/AP

Je otázne, či tridsaťšesťročný Nadal stihne marcové turnaje ATP 1000 v Indian Wells a Miami.

Madrid 26. januára (TASR) - Španielsky tenista Rafael Nadal vo štvrtok potvrdil, že bude nútene pauzovať šesť až osem týždňov. Aj ďalšie vyšetrenia v rodnej krajine ukázali, že na Australian Open si zranil bedrový ohýbač.

"Dnes som bol na klinike Teknon Tennis Clinic v Barcelone, kde ma testovali. Potvrdili výsledky z Melbourne a dĺžka rekonvalescencie je stále rovnaká. Po troch týždňoch vykonajú nové vyšetrenia, aby videli, ako sa to vyvíja," napísal na twitter.

Nadal, ktorý v Melbourne obhajoval titul v mužskej dvojhre, pocítil v závere druhého setu zápasu 2. kola s Američanom Mackenziem McDonaldom prudkú bolesť v nohe. Najvyššie nasadený Španiel následne zamieril do šatne na lekárske ošetrenie a hoci zápas dohral so sebazaprením, nedokázal zabrániť skorej rozlúčke s turnajom.

Je otázne, či tridsaťšesťročný Nadal stihne marcové turnaje ATP 1000 v Indian Wells a Miami. Podľa agentúry AFP sa skôr zameria na návrat až v úvode antukovej časti sezóny.