Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. júl 2024Meniny má Vladimír
< sekcia Šport

Nadal postúpil do 2. kola turnaja ATP Masters 1000 v Ríme

Španielsky tenista Rafael Nadal odvracia úder Belgičanovi Zizouovi Bergsovi v 1. kole dvojhry na antukovom turnaji ATP Masters 1000 v Ríme 9. mája 2024. Foto: TASR/AP

V druhom kole na 22-násobného grandslamového šampióna čaká Poliak Hubert Hurkacz, deviaty hráč svetového rebríčka.

Madrid 9. mája (TASR) - Srbský tenista Hamad Medjedovič postúpil do 2. kola na antukovom turnaji ATP Masters 1000 v Ríme. Vo svojom úvodnom vystúpení zvíťazil v pozícii kvalifikanta nad Alexeiom Popyrinom z Austrálie 6:3, 6:2. V sobotu ho čaká Španiel Alejandro Davidovich Fokina, ktorý mal v úvodnej fáze voľný žreb.

Španiel Rafael Nadal prešiel cez belgického kvalifikanta Zizoua Bergsa, ktorého zdolal 4:6, 6:3, 6:4. V druhom kole na 22-násobného grandslamového šampióna čaká Poliak Hubert Hurkacz, deviaty hráč svetového rebríčka.

dvojhra - 1. kolo:
Alexandre Müller (Fr.) - Marton Fucsovics (Maď.) 4:6, 7:6 (5), 6:2,
Botic van de Zandschulp (Hol.) - Nicolas Moreno de Alboran (USA) 7:5, 6:7 (5), 7:6 (4),
Fabio Fognini (Tal.) - Daniel Evans (V. Brit.) 6:4, 3:6, 6:2,
Luca Nardi (Tal.) - Daniel Altmaier (Nem.) 6:4, 6:4,
Aslan Karazev (Rus.) - Mackenzie McDonald (USA) 4:6, 6:3, 6:4,
Dušan Lajovič (Srb.) - Lorenzo Sonego (Tal.) 6:3, 6:7 (5), 6:3
Matteo Arnaldi (Tal.) - Harold Mayot (Fr.) 3:6, 7:5, 6:4,
Roberto Carballes Baena (Šp.) - Christopher O'Connell (Austr.) 6:7 (7), 5:0 skreč,
Marcos Giron (USA) - Emil Ruusuvuori (Fín.) 3:6, 6:3, 6:3,
Jack Draper (V. Brit.) - Borna Čorič (Chorv.) 7:5, 6:1,
Matteo Gigante (Tal.) - Giulio Zeppieri (Tal.) 7:6 (2), 6:4,
Corentin Moutet (Fr.) - Roman Safiullin (Rus.) 3:6, 7:6 (1), 6:2,
Miomir Kecmanovič (Srb.) - Brandon Nakashima (USA) 6:4, 6:4,
Rafael Nadal (Šp.) - Zizou Bergs (Belg.) 4:6, 6:3, 6:4,
Stefano Napolitano (Tal.) - J.J. Wolf (USA) 6:2, 7:6 (3),
Hamad Medjedovič (Srb.) - Alexei Popyrin (Austr.) 6:3, 6:2,
Dominik Koepfer (Nem.) - Andrea Vavassori (Tal.) 6:4, 6:3,
Thiago Seyboth Wild (Braz.) - Gregoire Barrere (Fr.) 6:4, 6:2,
Jaume Munar (Šp.) - Rinky Hijikata (Austr.) 6:4, 7:5,
Francesco Passaro (Tal.) - Arthur Rinderknech (Fr.) 6:7 (3), 7:5, 7:6 (7)