Quantcast
< sekcia Šport

Naglič nominoval na zápasy s Nórskom a S. Macedónskom 16 hráčov

Ilustračné foto Foto: FOTO TASR/Henrich Mišovič

Slovensko začne na konci augusta s účinkovaním v D-skupine druhej fázy predkvalifikácie ME 2025.

Bratislava 9. augusta (TASR) - Nový tréner slovenskej basketbalovej reprezentácie Aramis Naglič nominoval na úvod druhej fázy predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2025 šestnásť hráčov. Jeho výber čakajú v tomto okne zápasy s Nórskom (25. augusta o 18.00 h v Leviciach) a Severným Macedónskom (28. augusta o 19.00 h v Skopje).

V širšej nominácii sa nachádzajú všetky kľúčové opory, ktoré chýbali v závere kvalifikácie majstrovstiev sveta 2023 - Vladimír Brodziansky, Mário Ihring a Richard Körner. Najväčším prekvapením v 16-člennom zozname je Andre Jones. Naturalizovaný americký rozohrávač predtým reprezentoval Slovensko vo februári 2020 v predkvalifikácii MS 2023. V prípade, že sa dostane do finálnej dvanástky, zahrá si za národný tím po viac ako dvojročnej odmlke. V porovnaní s predchádzajúcimi stretnutiami nebudú k dispozícii Boris Bojanovský a Timotej Malovec, ináč je menoslov reprezentantov v podstate nemenný od začiatku kvalifikácie MS 2023.

Reprezentácia sa v tejto fáze prípravy nachádza na niekoľkodňovom sústredení v Chorvátsku, ktoré vyvrcholí prípravným stretnutím s Maďarskom, účastníkom tohtoročných majstrovstiev Európy (v piatok 12. augusta o 17.00 h). V ďalších dňoch bude príprava pokračovať v domácich podmienkach, v rámci nej čaká Slovákov dvojzápas so Švajčiarskom (18. a 19. augusta).

Slovensko začne na konci augusta s účinkovaním v D-skupine druhej fázy predkvalifikácie ME 2025. Ďalšie duely sú na programe v novembri 2022 a februári 2023. Víťazi skupín a Cyprus ako organizátor záverečného turnaja si zabezpečia miesto v riadnej kvalifikácii, na ostatné tímy čaká ešte jedna šanca. V tretej fáze predkvalifikácie, ktorá by mala odštartovať v auguste 2023, budú v hre posledné miesta, do tejto časti sa pridajú neúspešné tímy z prvej a druhej fázy.


Širšia nominácia Slovenska na zápasy predkvalifikácie ME 2025 proti Nórsku (25. augusta) a Severnému Macedónsku (28. augusta):

hráči: Dávid Novák (ERA Basketball Nymburk/ČR), Šimon Krajčovič (Eisbären Bremerhaven/Nem.), Samuel Volárik (BC Komárno), Dalibor Hlivák (Spišskí Rytieri), Martin Bachan (Patrioti Levice), Mário Ihring (SYNTAINICS MBC Weissenfels/Nem.), Matej Majerčák (NH Ostrava/ČR), Jakub Mokráň (BK Opava/ČR), Lukáš Bolek (BKM Lučenec), Richard Körner (Basket Brno/ČR), Tomáš Pavelka (Tartu Ulikool Maks & Moorits/Est.), Vladimír Brodziansky (Basaksehir Istanbul/Tur.), Marek Doležaj (Hübner Níreďháza BS/Maď.), Michael Fusek, David Abrhám, Andre Jones (všetci bez klubovej príslušnosti)realizačný tím: Aramis Naglič - hlavný tréner, Michal Madzin, Zlatko Jovanovič - asistenti trénera, Maroš Helmecy - asistent zodpovedný za skauting a videoanalýzu, Miroslav Páleník - manažér tímu, Michal Ondruš - generálny manažér, Enriko Smák - kondičný tréner, Juraj Sluka - fyzioterapeut, Richard Demovič - lekárProgram D-skupiny predkvalifikácie ME 2025:


štvrtok 25. augusta

18.00 h: SLOVENSKO – Nórsko (Levice)

19.00 h: Dánsko – Severné Macedónsko (Naestved)nedeľa 28. augusta

18.00 h: Nórsko – Dánsko (Bergen)

19.00 h: Severné Macedónsko – SLOVENSKO (Skopje)