< sekcia Šport

NAJDRAHŠÍ OBCHOD V HISTÓRII: Klub NBA Brooklyn Nets zmenia majiteľa

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Zakladateľ spoločnosti Alibaba zaplatil už v minulom roku Rusovi jednu miliardu za 49 percent akcií organizácie a získal predkupné právo na zvyšný podiel.

New York 14. augusta (TASR) - Taiwanský podnikateľ Joseph Tsai plánuje kúpiť klub basketbalovej NBA Brooklyn Nets. Doterajšiemu majiteľovi Michailovi Prochorovovi mieni zaplatiť 2,35 miliardy dolárov.

Pôjde o najdrahší obchod v dejinách severoamerického kolektívneho športu. Doteraz sa najvyššie zhodne vyšplhali predaje klubov Carolina Panthers (NFL) a Houston Rockets (NBA). Oba stáli 2,2 miliardy dolárov.

Zakladateľ spoločnosti Alibaba zaplatil už v minulom roku Rusovi jednu miliardu za 49 percent akcií organizácie a získal predkupné právo na zvyšný podiel. Prochorov kúpil Nets v roku 2010, keď ešte pôsobili v New Jersey. Klub presťahoval do novej haly Barclays Center, ktorú v Brooklyne postavil z vlastných peňazí.

Nets získali v lete do svojich radov najlepšieho basketbalistu finále NBA v rokoch 2017 a 2018 Kevina Duranta a klubu sa predpovedá úspešná budúcnosť. Informáciu ako prvý priniesol The New York Post a zverejnil ju aj portál ESPN.