Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. apríl 2024Meniny má Jela
< sekcia Šport

Najlacnejšie vstupenky na zápasy vonku v LM predávajú nemecké kluby

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Európska futbalová únia (UEFA) stanovila v roku 2019 cenový strop pre vonkajšie zápasy súťaží, v LM je to 70 eur, v Európskej lige 45 eur.

Berlín 28. decembra (TASR) - Nemecko ponúka najlacnejšie vstupenky na vonkajšie zápasy Ligy majstrov. Naopak, najviac za lístky zaplatia priaznivci v Škótsku. V utorok o tom informovala Európska futbalová asociácia fanúšikov (FSE).

Najmenej si pýta Bayer Leverkusen, priemerná cena vstupenky v tejto sezóne je 15 eur. Za bundesligistom nasledujú chorvátske Dinamo Záhreb a ďalšie nemecké kluby RB Lipsko, Borussia Dortmund a Eintracht Frankfurt. Európska futbalová únia (UEFA) stanovila v roku 2019 cenový strop pre vonkajšie zápasy súťaží, v LM je to 70 eur, v Európskej lige 45 eur. Najdrahšie lístky v hodnote 70 eur predávajú glasgowské kluby Celtic aj Rangers. Priemerná cena vstupeniek je 45 eur.

FSE zbierala dáta priamo od fanúšikov prostredníctvom ankety. Najvýhodnejšie ceny často súvisia s tým, či je na danom štadióne sektor státia, pripomína agentúra DPA.