< sekcia Šport

Národný beh Devín-Bratislava sa pre pandémiu koronavírusu neuskutoční

Na snímke bežci čakajú na štart 72. ročníka Národného behu Devín – Bratislava pod hradom Devín v Bratislave 14. apríla 2019. Foto: TASR/Pavol Zachar

Tento krok odôvodňuje STaRZ vyhlásením mimoriadnej situácie vládou SR pre pandémiu nového koronavírusu a rozhodnutím bratislavského magistrátu.

Bratislava 26. marca (TASR) - Najstaršie atletické podujatie na Slovensku - 73. ročník Národného behu Devín – Bratislava - sa neuskutoční v plánovanom termíne 19. apríla. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu. Na beh sa už pritom doteraz prihlásilo vyše 1000 bežcov. Informuje o tom organizátor pretekov Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) hlavného mesta na svojom webe.

Tento krok odôvodňuje STaRZ vyhlásením mimoriadnej situácie vládou SR pre pandémiu nového koronavírusu a rozhodnutím bratislavského magistrátu. "Z dôvodu preventívnych opatrení sa 73. ročník Národného behu Devín - Bratislava neuskutoční v plánovanom termíne. O ďalších krokoch budeme informovať v najbližšom čase," spresnila mestská organizácia.

STaRZ pre situáciu okolo nového koronavírusu do odvolania uzatvoril aj všetky svoje prevádzky, ako Zimný štadión Ondreja Nepelu, plaváreň Pasienky, sauny Delfín a Rosnička, Fit STaRZ či Areál zdravia Zlaté piesky. Pozastavené sú aj hokejové, krasokorčuliarske a plavecké tréningy klubov.