Nasadená dvojka Osaková vypadla v Tokiu už v osemfinále

Japonská tenistka NAomi Osaková v zápase proti Češke Markéte Vondroušovej v Tokiu 27. júla 2021. Foto: TASR/AP

Nasadená dvojka podľahla za 70 minút Češke Markéte Vondroušovej 1:6, 4:6.

Tokio 27. júla (TASR) -Japonská tenistka Naomi Osaková sa s účinkovaním na olympijskom turnaji v Tokiu rozlúčila už v osemfinále dvojhry. Nasadená dvojka podľahla za 70 minút Češke Markéte Vondroušovej 1:6, 4:6. Zápas sa hral pod zatiahnutou strechou v tenisovom parku Ariake.

Prvý set favoritke vôbec nevyšiel, spravila štrnásť nevynútených chýb a až trikrát si prehrala vlastné podanie. Do druhého dejstva vstúpila štvornásobná grandslamová šampiónka lepšie. Po brejku viedla 2:0, Vondroušová však dokázala vyrovnať na 2:2. V desiatom geme Japonka pri vlastnom podaní odvrátila dva mečbaly, no tretí už nie a na "domácom" turnaji nenaplní medailové ambície.

Vondroušová si vo štvrťfinále zmeria sily s víťazkou súboja medzi Španielkou Paulou Badosovou Gibertovou a Argentínčankou Nadiou Podoroskou.

Problém s postupom nemala siedma nasadená Španielka Garbine Muguruzová Blancová, ktorá zdolala Alison van Uytvanckovú hladko 6:4, 6:1. V piatom vzájomnom súboji s Belgičankou dosiahla 9. hráčka svetového rebríčka WTA štvrtý triumf.

Deviata nasadená Švajčiarka Belinda Benčičová prehrala prvý set s osmičkou pavúka Barborou Krejčíkovou 1:6. V ďalšom priebehu však na kurte dominovala, súperke dovolila uhrať len päť gemov a postúpila medzi najlepších osem po výsledku 1:6, 6:2, 6:3.