< sekcia Šport

NBA: All Star duel bude v špeciálnych dresoch na počesť Bryantovcov

Na archívnej snímke z 2. marca 2019 bývalá basketbalová hviezda Kobe Bryant a jeho dcéra Gianna sledujú zápas zámorskej univerzitnej súťaže NCAA Foto: TASR/AP

Bryant spolu s 13-ročnou dcérou a ďalšími siedmimi pasažiermi zomreli 26. januára po páde helikoptéry neďaleko Los Angeles.

Los Angeles 4. februára (TASR) - Na počesť tragicky zosnulého Kobeho Bryanta a jeho dcéry Gianny nastúpia basketbalisti NBA v blížiacom sa All Star zápase v špeciálnej edícii dresov.

Výber Východnej konferencie pod vedením kapitána Giannisa Antetokounmpa (Milwaukee Bucks) bude mať na chrbte číslo 24, ktoré Bryant nosil v druhej polovici svojej kariéry v Los Angeles Lakers. Západ s kapitánom LeBronom Jamesom (LA Lakers) nastúpi s obľúbeným čislom nádejnej basketbalistky Gianny - dvojkou. Zápas hviezd sa uskutoční 16. februára v Chicagu, pripomenula agentúra SID.

Bryant spolu s 13-ročnou dcérou a ďalšími siedmimi pasažiermi zomreli 26. januára po páde helikoptéry neďaleko Los Angeles. Na pamiatku deviatich obetí nehody budú dresy na All Star dueli ozdobené deviatimi hviezdami.